Szczegóły aktualności:

Słubice: 25 lat szkoły muzycznej

Jarosław Rodziewicz | Aktualności | 29-03-2019

Przez 25 lat koncertowo radziła sobie z problemami i wyzwaniami. Mowa o Państwowej Szkole Muzycznej w Słubicach, która świętowała dziś ćwierćwiecze istnienia. Z tej okazji odbył się specjalny koncert. Jednym z punktów obchodów było także wręczenie „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” dla Barbary Weiser-Lady, wieloletniej dyrektorki PSM. W wydarzeniu wziął udział Marcin Jabłoński - Członek Zarządu Województwa Lubuskiego i Maria Jaworska - Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki.

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach powstała w 1993 roku. Początki nie były łatwe. Placówka miała do dyspozycji… 3 pokoje, czyli ok. 60 m2. Zajęcia prowadzono w innych instytucjach, a koncertowano w kościele. Sytuacja zmieniła się kilka lat później, kiedy szkole udało się pozyskać na swoje potrzeby zdecydowanie większy budynek, który systematycznie remontowano.

Ze względu na charakter szkoły, naturalnym wyborem dla uczczenia 25-lecia istnienia, było zorganizowanie koncertu. Goście zebrani w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury wysłuchali kompozycji patrona szkoły Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz Astora Piazzolli. W programie znalazło się też miejsce na muzykę filmową.

Uroczystości towarzyszyło wręczenie „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Otrzymała ją Barbara Weiser-Lada. Przez ponad 20 lat pełniła ona funkcję dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej. W swoim bogatym życiorysie może pochwalić się także m.in. założeniem międzynarodowego Kameralnego Chóru „Adoramus”, czy też zainicjonowaniem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Musica Autumna”.

Galeria zdjęć

Obchody 25-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Słubicach

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!