Szczegóły aktualności:

Lubuska Akademia Rozwoju - V sesja wykładowa

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 11-04-2019

12 kwietnia br. w ramach Pikniku Europejskiego odbyła się V sesja wykładowa trzeciej edycji Lubuskiej Akademii Rozwoju. To cykl spotkań w ramach „#lubuskiechallenge – Łączy nas przyszłość!”, związanych z wstąpieniem Polski do UE. Tym razem wyjątkowo spotkanie odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.

Zjazd LAR rozpoczęła debata „Europejki i Europejczycy rozmawiają” (Sala konferencyjno-sportowa), następnie po przerwie odbyło się wystąpienie Marii Ochwat - trener biznesu, specjalisty ds. PR i Public Affairs, dot. efektywnej komunikacji w środowisku wielokulturowym na przykładzie Polski, Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Indii.

Dodatkowo na wszystkich chętnych czekały atrakcje sportowo-rekreacyjne WOSiR Drzonków.

Program spotkania

Misją Lubuskiej Akademii Rozwoju jest dostarczenie najnowszej wiedzy o teorii i praktyce wynikającej z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego oraz płynących z tego tytułu korzyści dla samorządów i przedsiębiorstw. Pokazanie, że działania firmy i lokalnego samorządu oraz regionu to powiązane ze sobą organizmy gospodarcze.

Misją jest dostarczenie najnowszej wiedzy o teorii i praktyce wynikającej z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego oraz płynących z tego tytułu korzyści dla samorządów i przedsiębiorstw. Pokazanie, że działania firmy i lokalnego samorządu oraz regionu to powiązane ze sobą organizmy gospodarcze. Ważnym celem jest bardziej solidarny, zrównoważony rozwój do inwestowania nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych ośrodkach.


Lubuska Akademia Rozwoju ma charakter doradczo-szkoleniowy i podzielona będzie na bloki tematyczne dotyczące szeroko rozumianej polityki regionalnej. Będą one obejmowały takie zagadnienia jak np.: wykorzystanie środków unijnych (w tym palącej kwestii podnoszenia poziomu kształcenia zawodowego i kwalifikacji pracowników sektora MŚP), ponadto sprawy społeczne, ochrony zdrowia, zagadnienia ochrony środowiska i rolnictwa, infrastruktury transportowej oraz wsparcia przedsiębiorczości, innowacji oraz promocji marek produktowych.

Zapisz się do naszego newslettera!