Szczegóły aktualności:

Nowe zielone centrum Gorzowa (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 11-04-2019

Mieszkańcy Gorzowa zyskali nową przestrzeń rekreacyjną. Inwestycja była możliwa dzięki realizacji projektu rewitalizacji terenów wzdłuż rzeki Kłodawki. W ramach projektu przebudowano ciąg pieszo - rowerowy, powstały siłownie pod chmurką oraz place zabaw. - To świetny prezent dla mieszkańców Gorzowa z okazji 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystości oficjalnego oddania inwestycji do użytku.

Materiał filmowy

Od dziś mieszkańcy Gorzowa mają do dyspozycji nową zieloną przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ze środków RPO L-2020. - Nie byłoby tej inwestycji, gdy nie góra pieniędzy, ponad 10 mln zł dofinansowania. Dzięki dotacji wybudowaliśmy nową przestrzeń dla mieszkańców – mówił prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Całkowita wartość projektu to 12,7 mln zł. Dofinansowanie z UE to 10,7  mln zł. Ta inwestycja to kolejny dowód na to, że Lubuskie zmienia się dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej. - Gorzów, odrobił lekcje i bardzo skorzystał, ponieważ to nie jest jedyna inwestycja tego typu. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych do miasta trafiło 49 mln euro. Dzieje się w Gorzowie! Gratuluję władzom miasta, że realizują projekty z myślą o mieszkańcach – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Projekt to przykład dobrej realizacji programu rewitalizacji. - Przypomnę, że celem rewitalizacji jest przywrócenie zdegradowanych, zaniedbanych i zapomnianych obszarów mieszkańcom, ale w taki sposób, który oni sami zaakceptują – podkreślała poseł Krystyna Sibińska.

Galeria zdjęć

Otwarcie trasy pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki w Gorzowie

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!