Szczegóły aktualności:

Poznaliśmy „Gminy na 6”

Marzena Toczek | Wydarzenia | 15-04-2019

Dbają o inwestorów, turystykę, mieszkańców i środowisko – Lubuskie Gminy na 6! Laureatów tego plebiscytu organizowanego przez Gazetę Lubuską poznaliśmy 15 kwietnia podczas uroczystej gali. - Warto się mocno angażować. Przede wszystkim dlatego, że nie robimy tego dla siebie, tylko dla mieszkańców, dla przyszłości. Papież Franciszek w Krakowie powiedział: Zjedźcie  z kanapy. Kupcie sobie buty. W życiu trzeba zostawić ślad.”  My, samorządowcy to doskonale wiemy i to robimy przez całe życie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Gminą najbardziej przyjazną mieszkańcom została Gmina Świdnica. Najbardziej przyjazna turystom jest Gmina Rzepin. Tytuł najbardziej przyjaznej środowisku zdobyła Gmina Przytoczna. Inwestorom zaś najbardziej sprzyja Krosno Odrzańskie.  - Ten plebiscyt ma coś ze sportu. My, samorządowcy, mamy coś ze sportowców, bo jak powiedział Krzysztof Wielicki – znany polski himalaista - „każdy ma swój Mount Everest”. My w gminach mamy. Każda gmina to jest nasze wyzwanie. Ale jak się bardzo chce, to się wchodzi. I my, samorządowcy, codziennie ten szczyt zdobywamy. Jak się bardzo chce, to się udaje. Uczę też moich młodych współpracowników, że jak coś robić źle, to lepiej nie robić wcale. Jak się już coś robi to trzeba to robić na maxa. Wy jesteście doskonałym przykładem, że tak jest – mówiła do laureatów marszałek Elżbieta Anna Polak.

Celem konkursu „Gmina na 6” jest promocja gmin województwa lubuskiego, pokazanie ich konkurencyjności i zaangażowanie w tworzenie przyjaznych warunków do rozwoju i życia dla mieszkańców.

Galeria zdjęć

Poznaliśmy „Gminy na 6”

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!