Szczegóły aktualności:

Wielkanocna wizyta w Domu Samotnej Matki

Michał Iwanowski | Wydarzenia | 17-04-2019
Wielkanocna wizyta w Domu Samotnej Matki fot. Krzysztof Kubasiewicz

- Życzę Wam wielu radości, wspaniałych spokojnych Świąt, wielu prezentów i jak najwięcej ciepła domowego, chociaż widzę, że macie tutaj znakomitą opiekę - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak do małych wychowanków Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Wizyta była związana z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Z okazji Wielkanocy maluchy dostały od marszałek kosz ze świątecznymi smakołykami, ale nie omieszkały skorzystać z okazji, by podyktować całą listę prezentów, które chciałyby jeszcze dostać. Począwszy od klocków Lego, poprzez gry zręcznościowe i lalki Barbie, aż po kolejne smakołyki i słodkości.
Przpomnijmy, że jesienią ub. r. Gazeta Wyborcza i inne media alarmowały o trudnej sytuacji finansowej i lokalowej Domu Samotnej Matki. Mała willa zlokalizowana przy ul. Piaskowej ostatni remont przeszła w 1996 r., a rok później placówka rozpoczęła swoją działalność w tym miejscu (wcześniej, od 1992 r., Dom mieścił się przy ul. Powstańców Warszawy).
Przebywają tam kobiety ze swoimi dziećmi. Maluchy mają zajęcia lekcyjne. Budynek jednak wymaga remontu. Jesienią kobiety z Domu Samotnej Matki zbierały kasztany, by zebrać pieniądze na podstawowe potrzeby. "Dlaczego w XXI wieku kobiety muszą zbierać kasztany i nakrętki, żeby przetrwać?" - pytała we wrześniu 2018 r. Gazeta Wyborcza.
Pracownicy i pensjonariuszki Domu podkreślają, że potrzebna jest im każda złotówka. Każdy kto chciałby wesprzeć Dom Samotnej Matki, może to zrobić przekazując datek na:
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka
ul. Piaskowa 9e, 65-204 Zielona Góra
Nr konta 97 2030 0045 1110 0000 0309 8770
Bank BGŻ PNB Paribas

Galeria zdjęć

Wielkanocna wizyta w Domu Samotnej Matki

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!