Szczegóły aktualności:

Podsumowanie misji do Niemiec

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 24-04-2019

Po ciężkiej pracy czas na podsumowanie efektów. W urzędzie marszałkowskim spotkali się dziś (24.04) uczestniczy misji gospodarczej do Niemiec, którzy wzięli udział w targach Hannover Messe. To najważniejsze światowe targi technologii przemysłowych. W ostatnich latach odwiedziło je kilkaset tysięcy osób. - Otoczenie biznesu to ważny priorytet w działaniu samorządu województwa. Środki unijne będące w naszej gestii są w dużej części przeznaczane na ten cel - mówił w trakcie spotkania członek zarządu Marcin Jabłoński.

Podczas targów Województwo Lubuskie przyjmowało zainteresowanych na własnym stoisku. Dzięki temu zdecydowanie skuteczniej udało się wypromować nasze atuty, a także zaprezentować uczestników misji gospodarczej. Do Niemiec przyjechali przedstawiciele 10 lubuskich firm. Wzięli oni udział w wielu indywidualnie przygotowanych spotkaniach. Te miały pomóc w pozyskaniu zagranicznych kontrahentów i nowych kontaktów. W programie misji znalazło się również miejsce na spotkania z przedstawcielami izby przemysłowo-handlowej oraz giełdy kooperacyjnej.

- Misja i promocja na targach były świetną okazją do spotkania zagranicznych przedsiębiorców. W innym przypadku pewnie nie byłoby takiej szansy. Odwiedził nas, już poznany na taragch kontrahent z Chin, z którym mamy dalekosiężnie plany współpracy – mówił jeden z uczestników misji, Marcin Komolko z firmy Ekonenergetyka. – Takie wyjazdy uczą też czegoś nowego. Pokazują aktualne trendy i pozwalają nadążyć za nowymi technologiami - podkreślał.

Spotkanie podsumowujące targi było okazją do wręczenia pamiątkowych upominków. Uczestnicy rozmawiali także o swoich potrzebach w zakresie promocji zagranicznej, ale również lokalnego wsparcia. Na tym polu członek zarządu Marcin Jabłoński wskazał na możliwość pozyskania środków unijnych na rozwój biznesu. Po pieniądze można też sięgnąć w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Galeria zdjęć

Podsumowanie misji gospodarczej do Niemiec

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!