Szczegóły aktualności:

DiscoverEU

Dariusz Nowak | Fundusze unijne | 08-05-2019
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje, iż Komisja Europejska otworzyła kolejny nabór zgłoszeń do inicjatywy DiscoverEU. Jest ona skierowana do 18-letnich Europejczyków. W ramach programu mogą oni ubiegać się o darmowy bilet na nawet 30-dniową podróż po Europie.
Celem DiscoverEU jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, poznawania nowych ludzi, uczenia się od innych kultur oraz poczucia, co to znaczy być Europejczykiem. W ramach programu zwycięzcy otrzymają bilet na podróż między 1 sierpnia 2019 roku a 31 stycznia 2020 r., mogąc podróżować przez okres od jednego do trzydziestu dni. Młodzi ludzie mogą też podróżować w grupie do 5 osób.

Do udziału w DiscoverEU mogą zgłaszać się obywatele krajów członkowskich UE urodzeni pomiędzy 2 lipca 2000 r. (włącznie) do 1 lipca 2001 r. (włącznie). Osobom niepełnosprawnym lub z problemami zdrowotnymi, które mogą utrudnić podróżowanie, przysługuje prawo do udziału w konkursie DiscoverEU na specjalnych warunkach.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego, gdzie należy się zarejestrować i podać swój plan podróży. Na portalu znajdują się też szczegółowe informacje i warunki udziału, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem zgłoszenia:  https://europa.eu/youth/discovereu_pl  

UWAGA:Termin zgłoszenia upływa w czwartek, 16 maja 2019 r. o godz. 12:00.

Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji o możliwości udziału w inicjatywie wśród  młodych mieszkańców Państwa gmin / Państwa uczniów i podopiecznych.

Zapisz się do naszego newslettera!