Szczegóły aktualności:

Ochrona zdrowia świętuje

Marzena Toczek | Wydarzenia | 10-05-2019

Pielęgniarki i położne oraz wszyscy pracownicy ochrony zdrowia zatrudnieni w zielonogórskim Szpitalu Uniwersyteckim świętowali w zielonogórskiej Palmiarni. Była to okazja do podsumowań, podziękowań oraz prezentacji planów na przyszłość. - Samorząd jest gotowy współfinansować te niezwykle ważne dla szpitala przedsięwzięcia, bo zdrowie i jakość życia to nasza inteligentna specjalizacja. Chcemy dłuższego i zdrowszego życia - podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dzień pielęgniarek i położnych oraz dzień pracowników ochrony zdrowia to szczególny moment w roku, żeby podziękować im za służbę, poświęcenie, pomoc i wielkie serce. – Dziękuję wam za pasję, zaangażowanie, wspaniałą pracę na rzecz mieszkańców lubuskiego – mówiła marszałek Polak.

Marszałek mówiła także o współpracy samorządu ze Szpitalem Uniwersyteckim. - My już jesteśmy ze sobą dekadę, więc można powiedzieć, że już nie na dotarciu, a po przejściach. Myślę, że samorząd województwa jest sprawdzonym partnerem. Zaczęło się od modernizacji neurochirurgii, zbudowaliśmy instytut patomorfologii, dziekanat oraz utworzyliśmy kierunek lekarski. Ale mamy też plany: termomodernizacja, OIOM, onkologia i wiele innych wyzwań. Samorząd jest gotowy współfinansować te przedsięwzięcia – zaznaczyła.

Podczas uroczystości pracownicy szpitala zostali uhonorowani medalami za długoletnią służbę. Były też specjalne podziękowania dla osób wspierających służbę zdrowia w naszym regionie. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze to jeden dwóch największych szpitali wielospecjalistycznych w regionie.

Galeria zdjęć

Dzień Ochrony Zdrowia

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!