Szczegóły aktualności:

Marszałkiada 2019 - Lubuskie triumfuje! (wideo)

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 18-05-2019
Marszałkiada 2019 - Lubuskie triumfuje! (wideo) fot. Krzysztof Kubasiewicz

Ponad stu urzędników z ośmiu województw wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Urzędów Marszałkowskich „Marszałkiada”.
Najlepsza okazała się po raz kolejny drużna województwa lubuskiego. - Moja samorządowa rodzino, gratuluję! Jesteśmy Mistrzami! - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Lubuskie zwyciężyło po raz trzeci.


Materiał filmowy

Województwo Lubuskie zwyciężyło w strzelectwie sportowym oraz w boccia, drugie miejsca zdobyliśmy w piłce siatkowej oraz w pływaniu. W dwudniowych zawodach w siedmiu dyscyplinach brało udział 115 zawodników i zawodniczek z 8 Województw. 

Wyniki Marszałkiady
1 miejsce Województwo Lubuskie 41 pkt
2 miejsce Województwo Warmińsko-Mazurskie 34 pkt
3 miejsce Województwo Świętokrzyskie 34 pkt
4 miejsce Województwo Małopolskie 33 pkt
5 miejsce Województwo Opolskie 32 pkt
6 miejsce Województwo Śląskie 28 pkt
7 miejsce Województwo Zachodniopomorskie 26 pkt
8 miejsce Województwo Dolnośląskie 24 pkt 
 
Nagrody specjalne
Nagroda fair play – Województwo Dolnośląskie
Najwszechstronniejszy zawodnik – Jan Skrzyński (woj. małopolskie)
Najwszechstronniejsza zawodniczka – Katarzyna Kubicka (woj. świętokrzyskie)
 

17 maja br. w Drzonkowie podczas oficjalnego otwarcia zawodników powitała marszałek Elżbieta Anna Polak. – Witam wszystkie reprezentacje w regionie mistrzów. W Lubuskiem dbamy o zdrowie i jakość życia, są to nasze inteligentne specjalizacje. To właśnie Lubuszanie są najbardziej aktywni w Polsce. Marszałkiada to nie tylko zmagania sportowe, to także wymiana myśli i doświadczeń - mówiła marszałek.    
To już IV edycja imprezy, której celem jest popularyzacja takich dyscyplin sportowych jak: piłka siatkowa, tenis stołowy, strzelanie z broni pneumatycznej, boccia, pływanie, biegi przełajowe i przeciąganie liny wśród pracowników Urzędów Marszałkowskich, Wojewódzkich Samorządowych Jednostek Organizacyjnych, Radnych Sejmików. Celem wydarzenia jest zachęcenie do aktywnego trybu życia w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” oraz integracja samorządów wojewódzkich w Polsce.

W oficjalnym rozpoczęciu sportowych zmagań wzięli udział: wicemarszałek Łukasz Porycki – zawodnik lubuskiej drużyny, Roman Kolek – Wicemarszałek Województwa Opolskiego, członek reprezentacji województwa opolskiego, Bogusław Sułkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie, Tatiana Janiak – zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej oraz Tadeusz Pająk - wicestarosta zielonogórski.          

Przypomnijmy, w 2016 i 2018 roku Województwo Lubuskie w ogólnej klasyfikacji zajęło I miejsce, natomiast w 2017 roku IV miejsce.

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkie urzędy marszałkowskie. Zarówno w 2016, jak i w 2017 roku, w Marszałkiadzie brało udział 6 województw: lubuskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko – mazurskie, opolskie i małopolskie. W 2018 do sportowych zmagań dołączyło województwo zachodniopomorskie. Łącznie 82 zawodników w 2016 roku, 77 osób w 2017 roku oraz 101 osób w 2018 roku.

W tym roku do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się kolejne województwo: dolnośląskie. Łącznie udział w spotkaniu weźmie stu dwudziestu urzędników z całej Polski.

Województwo Lubuskie wystawia silną reprezentację, w składzie:
Magdalena Marciniak – Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Marta Kurzawska – Departament Programów Regionalnych
Marta Opala – Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
Dorota Ratuszna – Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Łukasz Porycki – Zarząd Województwa Lubuskiego
Radosław Pająk – Departament Organizacyjno – Prawny
Bogusław Zaraza – Departament Infrastruktury Społecznej
Przemysław Osiński - Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Agnieszka Czetowicz – Departament Ochrony Zdrowia
Andrzej Hełmiński – Departament Infrastruktury Społecznej
Joanna Skrzydłowska – Departament Finansów
Joanna Lassota – Departament Infrastruktury Społecznej
Sebastian Szymkowiak – Departament Programów Regionalnych
Daniel Chalecki - Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki
Katarzyna Żmudzin – Departament Infrastruktury Społecznej

Organizatorami wydarzenia są Departament Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Sędzią głównym „Marszałkiady” jest  Daniel Mackiewicz – Kierownik Wydziału Turystyki i Sportu UMWL.

Galeria zdjęć

Marszałkiada 2019

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!