Szczegóły aktualności:

Festiwal Gitarowy

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 17-05-2019
Festiwal Gitarowy fot. Krzysztof Kubasiewicz

17 maja br. w Filharmonii Zielonogórskiej odbył się koncert inauguracyjny 15. Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego, którego wysłuchała marszałek Elżbieta Anna Polak. - To prawdziwa kumulacja jubieluszy. W tym roku obchodzimy 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Dziś Lubuskie Towarzystwo Gitarowe również świętuje. Życzę  nieustającej pasji w promocji muzyki gitarowej, kolejnych sukcesów, optymizmu i niegasnącej energii w działaniu - mówiła marszałek.     

- Gratuluję wszystkim tym, którzy swoją codzienną pracą współtworzą kulturalną panoramę Lubuskiego. Muzyczne Lubuskie rozpoznawalne jest na mapie Polski i Europy dzięki wielu prestiżowym wydarzeniom artystycznym. Bez wątpienia, w te najlepsze projekty wpisuje się Międzynarodowy Festiwal Gitarowy organizowany przez Lubuskie Towarzystwo Gitarowe – mówiła marszałek.  

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetu województwa kwotą 6 tys. zł.  - Działania festiwalowe, tak różnorodne w formie, poczynając od koncertów i warsztatów, poprzez wykłady, prelekcje i lekcje mistrzowskie, a kończąc na prezentacjach wydawniczych i fonograficznych oraz wystawach gitar, przyciągają do Lubuskiego nauczycieli, uczniów i wreszcie odbiorców gitarowych brzmień z wielu zakątków świata – podkreśla marszałek. 

Koncerty kameralne odbywają się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Lubuskim im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp., Zamku Książęcym w Żaganiu oraz w Piwnicy Artystycznej „Kawon” w Zielonej Górze.

Celem Lubuskiego Towarzystwa Gitarowego jest propagowanie muzyki, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki gitarowej, promowanie osiągnięć polskich artystów, w tym muzyków związanych z Ziemią Lubuską oraz upowszechnianie kultury muzycznej.


 

Galeria zdjęć

Festiwal Gitarowy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!