Szczegóły aktualności:

Nowe tereny inwestycyjne w Gorzowie (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-05-2019
Nowe tereny inwestycyjne w Gorzowie (wideo) fot. Krzysztof Kubasiewicz

Gorzów Wlkp. dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej zyskał 21 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych. - Bardzo nam zależy na tworzeniu warunków do rozwoju gospodarczego, czyli odpowiedniej infrastruktury. Dlatego samorząd województwa konsekwentnie od wielu lat tworzy dostępność komunikacyjną i teleinformatyczną. To bardzo ważne, żeby na inwestora czekała znakomicie przygotowana infrastruktura – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak otwierając strefę.

Materiał filmowy

Miasto Gorzów zrealizowało tę inwestycję w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

– Uzbroiliśmy te tereny korzystając ze środków z Unii Europejskiej pozyskanym dzięki Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym. To 21 ha, które będą służyły miastu. Te tereny inwestycyjne już 11 lipca zostaną sprzedane. To jest nasze małe gospodarcze płuco, które będzie pracowało na rzecz miasta – podkreślał prezydent Jacek Wójcicki.

Inwestycja ta doskonale wpisuje się w priorytety rozwoju regionu. Lubuskie ma być bowiem regionem konkurencyjnym, ale przede wszystkim przyjaznym inwestorom. - Zależy nam na wyborze odpowiednich priorytetów oraz tworzeniu warunków do rozwoju gospodarczego, co wspólnie robimy. Chcemy, żeby inwestor, który do nas trafia mógł swobodnie działać. Do tej pory udało się uzbroić 3 tys. ha terenów inwestycyjnych – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Projekt "Zbrojenie terenów inwestycyjnych" zakładał kompleksowe uzbrojenie terenów przeznaczonych pod inwestycje (z wyłączeniem terenów pod inwestycje mieszkaniowe) zlokalizowanych przy ul. Dobrej w Gorzowie Wielkopolskim, polegające w szczególności na dostarczeniu do granic poszczególnych działek inwestycyjnych podstawowych mediów. W ramach projektu udostępnione zostaną tereny inwestycyjne gotowe na przyjęcie inwestora z sektora MŚP.

Wartość ogólna projektu: 10,7 mln zł

Kwota dofinansowania: 9,1 mln zł

Galeria zdjęć

Nowe tereny inwestycyjne w Gorzowie

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!