Szczegóły aktualności:

Od 20 lat kształcą sportową kadrę

Marzena Toczek | Wydarzenia | 15-05-2019

Katedra Sportu i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Zielonogórskiego ma 20 lat. Od dwóch dekad kształci sportowych mistrzów, trenerów i nauczycieli, którzy zarażają modą na aktywność. - Jestem przekonana, że nie ma lepszego wychowania, niż wychowanie przez sport. Życzę, żebyście pokonywali wszelkie bariery oraz wszelkie trudności w takim sportowym stylu, czyli walczyli zawsze do ostatniego gwizdka. Zarażajcie mieszkańców regionu swoją postawą – mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak.

Katedra Sportu i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Zielonogórskiego – wcześniej wychowania fizycznego - kształci sportowców, nauczycieli oraz trenerów już od 20 lat. Absolwentami kierunku są m.in. Anna Miadzialec i Jacek Tarczyło (Mistrzowie świata w rock and rollu akrobatycznym) oraz Marcin Skrzynecki (Mistrz Paraolimpijski w tenisie stołowym). To właśnie absolwenci kierunku wychowanie fizyczne są prawdziwymi ambasadorami sportu w regionie.

– Okazuje się, że robocie to znakomicie – mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak. - Jak wynika z badań Lubuszanie są najbardziej aktywni fizycznie w Polsce. To ma wielkie znaczenie, ponieważ dzięki aktywności fizycznej wydłużamy nasze życie nawet o 10 lat. Wystarczy 15 min dziennie, żeby nadążyć za wyzwaniami pędzącego świata – podkreślała.

Marszałek zapewniała także, że samorząd województwa stawia na promocję aktywnego stylu życia i włącza się we wszystkie akcje temu sprzyjające, tj. Trzymaj Formę, Pikniki Zdrowia, rajdy rowerowe.

Katedra Sportu i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Zielonogórskiego kształci absolwentów posiadających niezbędną wiedzę pedagogiczno-psychologiczną do pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach i instytucjach opiekuńczo- wychowawczych, biomedyczną do pracy w zakresie prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz praktyczne umiejętności do pracy w sporcie niepełnosprawnych i powszechnym oraz rekreacji ruchowej. Dzięki praktykom i stażom odbywanym w trakcie studiów, absolwent wychowania fizycznego podejmuje pracę w szkołach, klubach i centrach rekreacji sportowej, jako nauczyciel, szkoleniowiec, trener osobisty.

Galeria zdjęć

Od 20 lat kształcą sportową kadrę

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!