Szczegóły aktualności:

Gorzów Wlkp.: Rozmowy o przyszłości

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 15-05-2019

Członek zarządu Marcin Jabłoński spotkał się dziś (15.05) w siedzibie Wydziału Zamiejscowego UMWL w Gorzowie Wlkp. z władzami miasta oraz przedstawicielami Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Dyskusja dotyczyła m.in. Gorzowskiego Parku Technologicznego i Centrum Wsparcia Biznesu. Była to także okazja do rozmów na temat wykorzystania środków unijnych w ramach trwających i planowanych konkursów.

W pierwszej części spotkania uczestniczyli prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, wiceprezydentowie Jacek Szymankiewicz i Agnieszka Surmacz oraz prezes Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego Justyna Kmietowicz. Spotkanie było okazją do zapoznania się z zamierzeniami miasta dotyczącymi aplikowania o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Dyskutowano o współpracy zmierzającej do wspierania rozwoju Gorzowa Wlkp. oraz północnej części regionu. Nieodłączną częścią tego rozwoju jest usytuowanie w okolicach Gorzowa Parku Technologicznego odpowiadającego na potrzeby gospodarki tej części województwa. 

W drugiej części spotkania z udziałem  prezesa Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej Jerzego Korolewicza i dyrektora ZIPH Stanisława Owczarka rozważano kwestię współpracy i synergii pomiędzy GOT oraz planowanym Centrum Wsparcia Biznesu. Te ZIPH wraz z miastem chciałyby powołać przy wsparciu środków unijnych w historycznej willi Jeahnego.

Dodajmy, że zarówno Gorzów Wlkp., jak i ZIPH chętnie sięgają po środki unijne. Tylko w ostatnim czasie Gorzów Wlkp., dzięki ponad 9 mln zł wsparcia z RPO Lubuskie 2020, zyskał 21 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych. ZIPH to za to jeden z laureatów konkursu "Lubuski Przedsiębiorca Europejski” organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Izba została wyróżniona m.in. za wart 17 mln zł projekt bonów szkoleniowych dla firm i pracowników.

Galeria zdjęć

Spotkanie w Gorzowie Wlkp.

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!