Szczegóły aktualności:

Wakacje na lubuskiej wsi

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 16-05-2019

- Urząd marszałkowski zaprasza do udziału w konkursie filmowym pn.  „Dlaczego warto spędzić wakacje na lubuskiej wsi?”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu województwa lubuskiego - mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podczas konferencji prasowej 16 maja br.   

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podkreślał, że celem konkursu jest promowanie najciekawszych gospodarstw agroturystycznych, ekologicznych i rolnych oraz propagowanie aktywnego wypoczynku na wsi oraz rozpowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat obszarów wiejskich i pracy w gospodarstwach rolnych oraz turystyki wiejskiej.

Prace zgłoszone do konkursu będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: Kategoria I – klasy I-III, Kategoria II – klasy IV-VIII. W przypadku wysokiego poziomu prac konkursowych organizator konkursu przewiduje wyróżnienia.

Jak wspomniał wicemarszałek na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. W kategorii I – najlepsza praca zostanie nagrodzona poprzez ufundowanie warsztatów edukacyjnych, dla całej klasy, w gospodarstwie agroturystycznym „MALINÓWKA” w Drągowinie, natomiast w kategorii II najlepsza praca zostanie nagrodzona poprzez ufundowanie warsztatów radiowych, dla całej klasy, w siedzibie Radio Zachód. Koszt dojazdu oraz warsztatów pokrywa Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

O szczegółach konkursu mówił Arkadiusz Dąbrowski - DyrektorDepartament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. - Film zgłoszony do konkursu powinien spełniać następujące warunki: zachęcać do spędzania wolnego czasu na lubuskiej wsi, czas trwania: nie mniej niż 30 sekund i nie więcej niż 60 sekund, powinien być zapisany na nośniku CD lub pendrive. Nośnik CD lub pendrive należy włożyć do koperty A4 lub A5 i opisać podając nazwę konkursu, nazwę szkoły, klasę, telefon i e-mail do szkoły. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace zbiorowe całej klasy, organizatorzy nie dopuszczają prac indywidualnych – mówił dyrektor. Dyrektor Arkadiusz Dąbrowski dodał, że 5 czerwca poznamy zwycięzców. Wycieczki odbędą się jeszcze w tym roku szkolnym.    

Prace konkursowe należy składać do 31 maja 2019 r. na adres
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
Al. Zjednoczenia 104A
65-120 Zielona Góra

Z dopiskiem konkurs filmowy „Dlaczego warto spędzić wakacje na lubuskiej wsi?”

Regulamin konkursu

Galeria zdjęć

Wakacje na lubuskiej wsi - konferencja prasowa

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!