Szczegóły aktualności:

Iłowa: Otwarcie wyremontowanej biblioteki

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 16-05-2019

Raz jeszcze środki unijne zmieniają nasz region. W Iłowej członek zarządu Marcin Jabłoński wziął dziś (16.05) udział w otwarciu wyremontowanej biblioteki miejskiej. Dzięki blisko 2 mln zł (1,3 mln zł to dofinansowanie z RPO Lubuskie 2020) udało się zmodernizować i rozbudować placówkę.

Renowacja objęła poddasze i parter biblioteki. W ramach prac zakupiono także nowoczesny sprzęt. Powstała sala multimedialna, w której odbywają się zajęcia dla przedszkolaków i młodzieży. Gmina wzbogaciła się o Cyfrowe Archiwum Historii Iłowej, pozwalające poznać przeszłość regionu. Projekt objął stworzenie portalu internetowego oferującego e-usługi w ramach oferty instytucji kultury. Ponadto portal ten prezentuje zdigitalizowane prace lokalnych artystów. Na inwestycję złożyło się również Centrum Edukacji Interaktywnej. W nim mają odbywać się np. autorskie. W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej powstało też Centrum Informacji Turystycznej.

Wydarzenie było także okazją do udowodnienia, że Lubuskie to Zielona Kraina Nowoczesnych Technologii, bo w wartej zobaczenie Iłowej świętowano tak naprawdę dwie uroczystości. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, udało się zbudować most teleinformatyczny. Za jego sprawą połączono się z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze, gdzie podsumowano wydarzenia związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria zdjęć

Otwarcie biblioteki w Iłowej

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!