Szczegóły aktualności:

Rozegraj Lubuskie

Łukasz Chybiński | Warte uwagi | 05-06-2019

Gra online, która uczy współpracy, przybliża zawiłe mechanizmy rządzenia samorządem i przy okazji promuje województwo lubuskie? To nowy pomysł Stowarzyszenia NOVUM, które na ten cel otrzymało dofinansowanie z Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych. Każdy Lubuszanin do 35 r.ż. może włączyć się w tworzenie gry.

Projekt Stowarzyszenia NOVUM ma na celu edukację obywatelską i zwiększenie zdolności do współpracy młodych Lubuszan do 35 r.ż., oraz promocję województwa lubuskiego poprzez stworzenie i promocję gry online „Rozegraj Lubuskie”. Gra polegać będzie na podejmowaniu przez każdego z graczy decyzji dotyczących podziału budżetu województwa na poszczególne wydatki. W symulowanym województwie lubuskim będą działy się różnego rodzaju wydarzenia losowe, np. protesty, klęski żywiołowe, wnioski od mieszkańców, które wpływać będą na sytuację w grze i wymuszały będą decyzji graczy o innym ulokowaniu funduszy budżetowych. Gracze będą mogli współdziałać, jak również łączyć się w koalicje lub współzawodniczyć. Gra będzie pełniła dużą rolę edukacyjną, pod kątem prawa samorządowego i funkcjonowania samorządu wojewódzkiego. Uczyć będzie również współpracy i pokazywać zawiłość mechanizmów rządzenia regionem.

Do opracowania zasad i testowania gry stowarzyszenie poszukuje 30 mieszkańców województwa lubuskiego, ludzi młodych do 35 r.ż. Jeśli chcesz dołączyć do Grupy Zadaniowej tworzącej grę online „Rozegraj Lubuskie” wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie www.stowarzyszenienovum.wordpress.com i prześlij go na adres mailowy: stowarzyszenie.novum@gmail.com lub dostarcz osobiście umawiając się pod nr tel. 669-847-078. Rekrutacja trwa do 30.06.2019 r.

Zapisz się do naszego newslettera!