Szczegóły aktualności:

Pomorze gości marszałków województw

Marzena Toczek | Wydarzenia | 07-06-2019

Włodarze 16 polskich regionów spotkali się w Gdyni na kolejnych obradach Konwentu Marszałków Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród tematów znajdują się m.in. wyzwania demograficzne i ekonomiczne stojące przed regionami, migracje, jako wyzwanie stojące przed pracodawcami oraz możliwości finansowania działań integracyjnych. Włodarze mili także okazję zwiedzenia Muzeum Emigracji w Gdyni. Województwo lubuskie reprezentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałkowie przyjęli stanowisko w sprawie wprowadzenia regulacji prawnych dotyczących centralnej ewidencji źródeł spalania paliw o mocy cieplnej do 1 MW, a także stanowisko w sprawie szpitalnych oddziałów ratunkowych.

"W związku z postępująca dysfunkcją organizacji pracy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, powołanych do ratowania życia i zdrowia, Konwent Marszałków Województw RP apeluje o podjęcie natychmiastowych działań, które przywrócą prawidłowe funkcjonowanie oddziałów i zapobiegną sytuacjom bezpośrednio zagrażającym życiu pacjentów" – czytamy w treści dokumentu.

Marszałkowie zajęli się także kwestią oznakowania turystycznego i przepisami związanymi z  bezpieczeństwem ruchu drogowego.

KONWENT MARSZAŁKÓW RP

Konwent Marszałków Województw RP jest organem opiniodawczo-doradczym, który analizuje i opiniuje propozycje zmian prawnych oraz omawia aktualne problemy samorządów. Posiedzenia Konwentu kończą się wypracowaniem wspólnych stanowisk, które następnie kierowane są do właściwych urzędów i instytucji centralnych.

Głos Konwentu Marszałków RP wielokrotnie przyczynił się i nadal się przyczynia do wypracowania cennych koncepcji i zmian zarówno organizacyjnych, jak i ustawodawczych. Spotkania tak reprezentatywnego grona przedstawicieli samorządów regionalnych oraz uczestniczących w nich przedstawicieli administracji rządowej i różnych instytucji centralnych stanowią szansę na wypracowanie kompromisu w sprawach będących przedmiotem wspólnej troski polskich regionów.

Galeria zdjęć

Konwent Marszałków w Gdyni

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!