Szczegóły aktualności:

OOM: pierwsze medale dla Lubuskiego

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 12-06-2019
Województwo lubuskie po raz piąty gości u siebie młodych olimpijczyków. - To dla nas wyjątkowy zaszczyt i docenienie naszych wieloletnich działań na rzecz promocji zdrowego stylu życia. Tegoroczne sportowe zmagania młodzieży łączą dwa wspaniałe jubileusze, ponieważ 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się w roku 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, przewodnicząca komitetu honorowego.

Zakończyła się pierwsza dyscyplina Olimpiady pięciobój nowoczesny. Sportowcy rywalizowali w dwuboju oraz trójboju w startach indywidualnych dziewcząt i chłopców oraz w sztafetach i w drużynach mieszanych.

W zmaganiach pięcioboistów rozdano w sumie siedem kompletów medali. Trzy złote krążki przypadły reprezentantom województwa łódzkiego, natomiast Lubuszanie zdobyli w sumie dwa srebrne medale.

W rywalizacji dziewcząt w kategorii U17 w trójboju druga na mecie zameldowała się najszybsza na trasie biegu, zawodniczka ZKS Drzonków Nela Szczur. Drugi srebrny krążek lubuszanie w składzie Nela Szczur i Dominik Bujko wywalczyli w sztafecie trójboistów.

Po pierwszej dyscyplinie Olimpiady na czele klasyfikacji punktowej województw znajduje się województwo mazowieckie, które zgromadziło 111 punktów. Lubuszanie plasują się na czwartym miejscu z dorobkiem 55 punktów.

W klasyfikacji klubów liderem jest MKS Jedynka Łódź z 71 punktami, a na drugim miejscu znajduje się ZKS Drzonków, z 55 punktami.

Zdjęcia z pięcioboju nowoczesnego znajdują się na stronie http://www.oom2019.zgora.pl/pl/galeria.html?galAlbum=41

Już 18 czerwca rozpocznie się kolejna dyscyplina w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Tego dnia na godzinę 9.30 zaplanowano uroczyste otwarcie zmagań tenisistów. Zawody odbędą się na terenie MOSiR w Zielonej Górze, przy ulicy Sulechowskiej i potrwają do 23 czerwca.

Liczymy na  kolejne emocje i medale lubuskich sportowców.

Zapisz się do naszego newslettera!