Szczegóły aktualności:

Chcemy wspierać innowacyjne firmy

Małgorzata Trzcionkowska | Wydarzenia | 14-06-2019

Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, gościł w piątek 14 czerwca br. Gao Songa, dyrektora generalnego firmy MBB Logistics, która inwestuje w centrum logistycznym Exeter Park Słubice. – Wspieramy wdrażanie nowoczesnych technologii – zaznaczył M. Jabłoński. – Zaś współpraca z Chinami jest dla nas bardzo ważna.

MBB Logistic jest jedną z największych firm logistycznych w Europie, skierowaną do sprzedawców internetowych. Co roku zabezpiecza i wysyła ponad 5 mln paczek. – Siedziba w Słubicach umożliwia nam skrócenie czasu dostaw z Polski do Europy Zachodniej, na czym nam bardzo zależy – powiedział Gao Song. – Jesteśmy tutaj już od 9,5 roku i muszę powiedzieć, że Polska coraz bardziej mi się podoba. W naszym zakładzie duża część prac jest zautomatyzowana i wykonywana przez roboty. Wdrażamy też elementy działań sztucznej inteligencji, ale równocześnie chcemy zatrudniać więcej ludzi i tworzyć nowe miejsca pracy.

- Bardzo się cieszymy z coraz częstszych kontaktów z Chinami – podkreślił M. Jabłoński. – Wczoraj (w czwartek 13 czerwca) z misji w prowincji Kanton wróciła grupa naszych przedsiębiorców. Z ich relacji wynika, że wizyta była bardzo obiecująca i pozwoliła nawiązać ciekawe kontakty.

M. Jabłoński zadeklarował dyrektorowi generalnemu MBB Logistic daleko idącą pomoc ze strony zarządu województwa, w granicach kompetencji samorządu. – Cieszymy się z niedawnego otwarcia nowej hali w Słubicach i mamy nadzieję, że powstanie ich jeszcze kilka – oznajmił.

W rozmowach z Gao Song i jego współpracownikami M. Jabłońskiemu towarzyszyli: Marek Kamiński, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych oraz Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 

Galeria zdjęć

Chcemy wspierać innowacyjne firmy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!