Szczegóły aktualności:

Marszałkowie pomogą dojechać na Pol’And’Rock

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-06-2019

W związku z decyzją spółki Przewozy Regionalne o rezygnacji z obsługi pociągów dodatkowych w czasie trwania tegorocznego Pol’And’Rock Festival, z pomocą przychodzą samorządowcy – włodarze regionów. W odpowiedzi na apel marszałek Elżbiety Anny Polak oraz Jurka Owsiaka marszałkowie: Zachodniopomorski – Olgierd Geblewicz oraz Pomorski – Mieczysław Struk, zdecydowali o uruchomieniu dodatkowych połączeń! – Dziękuję za tę samorządową solidarność. W drużynie siła – mówi marszałek Polak.

Dodatkowe pociągi z województwa zachodniopomorskiego pojadą w relacji Koszalin – Kostrzyn, Kostrzyn – Kołobrzeg a także Szczecin Główny – Kostrzyn. Wzmocnione dodatkowym taborem zostaną też pociągi stałego kursowania. Pomoc zapowiada także Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, który wyszedł z inicjatywą organizacji przewozów kolejowych dla uczestników festiwalu Pol'and'Rock. Co ważne, pomorski urząd marszałkowski informuje, że będzie w tej sprawie współpracować z marszałkami województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

W piątek po południu otrzymaliśmy wiadomość od Anny Parzyńskiej – Paschke, Rzeczniczki Prasowej Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która informuje, że Województwo Wielkopolskie będzie współorganizatorem dodatkowych przewozów kolejowych dla uczestników tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą.

Przypomnijmy,11 czerwca br. marszałek Elżbieta Anna Polak wystosowała list do prezesa spółki Przewozy Regionalne, w którym apelowała o dodatkowe wzmocnienia planowych składów oraz uruchomienie dodatkowych kursów wahadłowych na newralgicznych odcinkach dojazdowych do stacji w Kostrzynie. Decyzje marszałków są odpowiedzią na ten apel.Zapisz się do naszego newslettera!