Szczegóły aktualności:

340 tysięcy złotych na wsparcie dla niepełnosprawnych

Małgorzata Trzcionkowska | Wydarzenia | 25-06-2019

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie szczegółowego podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - Chcemy w ten sposób pokazać, że bardzo zależy nam o zadbanie o środowisko osób niepełnosprawnych. 21 organizacji dostało spore dofinansowanie – większe niż w małych grantach – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Uchwała zarządu dotyczy wsparcia w 2019 r. realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym, w ramach I otwartego konkursu ofert.

Dokument został przyjęty podczas wtorkowego posiedzenia zarządu (25 czerwca br.), celem jego podjęcia jest wyłonienie ofert oraz zlecenie fundacjom i organizacjom pozarządowym realizacji zadań publicznych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, co w znaczny sposób zwiększy ich dostęp do rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz pozwoli wzmocnić procesy integracji sektora pozarządowego działającego na rzecz niepełnosprawnych w województwie lubuskim. -Wpłynęło 39 ofert – to pokazuje jak duża jest potrzeba na tego typu działań - mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Propozycją dofinansowania objęto 21 ofert na łączną kwotę 340 tys. zł. Środki te pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zapisz się do naszego newslettera!