Szczegóły aktualności:

25-lecie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Nerka"

Jarosław Rodziewicz | Aktualności | 01-07-2019

30 czerwca br. w Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej odbyła się gala z okazji 25-lecia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Nerka". W trakcie gali Anna Chinalska - Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych SWL odczytała i przekazała list gratulacyjny Elżbiety Anny Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego oraz wręczyła "Odznakę Honorową za Zasługi dla Wojewodzywa Lubuskiego".

W imieniu stowarzyszenia odznaczenie odebrała Bogumiła Burda - Prezes Zarządu. 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Nerka" organizowało, współorganizowało lub aranżowało konferencje naukowo-szkoleniowe, spotkania integracyjno-poznawczo-rekreacyjno-rehabilitacyjne dla chorych na nerki, ich rodzin oraz mieszkańców województwa, obchody Światowych Dni Nerek, biegi dla transplantacji i bale charytatywne, z których dochód przeznaczano na wyposażenie Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Jest organizatorem Dni Otwartych na zielonogórskim deptaku i uczestnikiem „Pikników Zdrowia”. Współpracuje ze szkołami z Zielonej Góry i województwa lubuskiego, prowadząc z młodzieżą spotkania informacyjne, akcje szkoleniowo-integracyjne, wykłady, prelekcje i konkursy.

Stowarzyszenie wydało trzy pozycje książkowe i jeden album. Członkowie stowarzyszenia publikują artykuły w czasopismach lokalnych i ogólnopolskich.

Galeria zdjęć

2019-06-30

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!