Szczegóły aktualności:

Pasjonat geologii gościem wicemarszałka

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 04-07-2019

4 lipca 2019 r. gościem wicemarszałka Łukasza Poryckiego był Wojciech Faltyn - absolwent Zespołu Szkół Technicznych - Technikum Gazownictwa w Zielonej Górze, który uzyskał tytuł Laureata XX Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego.

Podczas spotkania wicemarszałek Łukasz Porycki pogratulował wyników i życzył dalszych sukcesu. W Konkursie pokonał 4703 uczniów szkół z całej Polski, zdobywając indeksy Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tegoroczny konkurs był szczególnie wyjątkowy, ponieważ była to jego XX edycja, przeprowadzana przy okazji obchodów jubileuszu 100 - rocznicy powstania Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. Finał Konkursu odbył się w murach Muzeum Geologicznego w Warszawie.

Wojciech Fołtyn był jedynym uczniem technikum i to o profilu nie-geologicznym. To urodzony pasjonat geologii, który dzięki wsparciu i motywowaniu przez nauczycieli rozwija swoją wieloletnią pasję geologiczną. Posiada bogatą kolekcję minerałów i skamieniałości która sukcesywnie powiększa. Pisze też prace pisemne w tym zakresie, które również corocznie zdobywają specjalne wyróżnienia i nagrody.

Podziękowania należą się również jego mentorce i opiekunce Beacie Cichowlas - Poleszek, nauczycielce Zespołu Szkól Technicznych w Zielonej Górze.

W spotkaniu uczestniczyła Beata Cichowlas - Poleszek, Mirosław Glaz – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej oraz Grażyna Dobroczyńska – Kierownik Wydziału Edukacji.

Galeria zdjęć

Pasjonat geologii gościem wicemarszałka

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!