Szczegóły aktualności:

Ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 04-07-2019
- Jestem dumny, że Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie został doceniony przez Światową Federację Pięcioboju Nowoczesnego i jesteśmy organizatorami  Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. To dla nas wielki zaszczyt. Nie byłoby tego, gdyby nie inwestycje realizowane na terenie ośrodka – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki podczas konferencji prasowej.

7 lipca w Drzonkowie rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. W zmaganiach weźmie udział 215 uczestników z 28 państw w kategorii młodzieżowej (do lat 22). Gościem będzie Prezydent Światowej Federacji Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) dr Kalus Schormann, Otwarcie imprezy planowane jest w niedzielę w okolicach godziny 17.45 na parkurze w Drzonkowie i połączone jest z dekoracją zawodniczek.

Samorząd województwa dofinansował wydarzenie kwotą 20 tys. zł w ramach otwartego konkursu na promocję województwa poprzez sport.

- Po raz kolejny ośrodek w Drzonkowie jest areną zmagań zawodników. Obecnie - w dniach od 4 czerwca do 23 sierpnia br. trwa jubileuszowa XXV  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich, w ramach której na obiektach WOSiR w Drzonkowie rozgrywanych jest siedem dyscyplin. Rok 2019 r. jest dla nas rokiem sportu w województwie lubuskim – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.  

Wspieranie przez samorząd województwa sportu młodzieżowego i organizacja w Drzonkowie takich imprez jak Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich czy Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym nie byłyby możliwe, gdyby nie inwestycje, podejmowane od lat na terenie WOSiR w Drzonkowie. -  Od 2009 r. zainwestowaliśmy jako samorząd województwa oraz ze środków krajowych prawie 70 mln zł. To pokazuje, jak duże inwestycje przeprowadzono w Drzonkowie. Już dziś mogę powiedzieć, że od 2020 r. w ramach Interregu będzie prowadzony duży projekt dotyczący rehabilitacji sportowców. To też jest dla nas priorytetem – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.         

Podczas  konferencji Anna Bajan – prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego dziękowała za wieloletnią i udaną współpracę z władzami samorządowymi oraz podkreślała zalety ośrodka przy organizacji tego typu wydarzeń. – Obiekty są najwyższej jakości, zawodnicy mieszkają w jednym miejscu. To duży komfort dla zawodników oraz trenerów. W tym roku otrzymaliśmy trzy imprezy najwyższej światowej rangi: mistrzostwa Europu, które odbyły się w czerwcu, Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym oraz na jesień odbędą się Mistrzostwa Europy do lat 24. Korzystając z gościnności ośrodka i dobrej współpracy z władzami regionalnymi jesteśmy organizatorami bardzo ważnych zawodów w pięcioboju seniorów – dodała prezes Anna Bajan.    

O szczegółach dotyczących wydarzenia i atrakcjach towarzyszących mówił Sebastian Jagiełowicz – dyrektor Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. – Zawody zaczynamy w niedzielę, a kończymy w sobotę dlatego, że chcielibyśmy, aby zawodnicy bezpiecznie wrócili do domu. Pierwszy dzień zawodów to sztafety kobiet, drugi – sztafety mężczyzn, następnie dwa dni eliminacyjne, w czwartek odbędzie się finał indywidualny kobiet, w piątek finał indywidualny mężczyzn, natomiast w sobotę to sztafety mieszane – mówił dyrektor Sebastian Jagiełowicz.

Galeria zdjęć

Ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!