Szczegóły aktualności:

Drzonków areną zmagań najlepszych pięcioboistów

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 05-07-2019

Drzonków po raz kolejny jest organizatorem wielkiej imprezy w Pięcioboju Nowoczesnym.W dniach 7-13.07.2019 r. odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Przez siedem dni zawodów sportowych emocji z pewnością nie zabraknie. - Lubuskie jest wyjątkowym regionem w Polsce, który wybrał jako inteligentną specjalizację w ramach strategii rozwoju województwa zdrowie i jakość życia, dlatego tak ważne jest upowszechnianie sportu i rozwój infrastruktury niezbędnej do jego uprawiania – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

W uroczystym otwarciu Mistrzostw, w niedzielę 7 lipca br. wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki, który życzył zawodnikom rywalizacji w duchu zasad fair play, zaś kibicom wielu sportowych wzruszeń.

- Dyscypliny wchodzące w skład pięcioboju nowoczesnego mają chlubne tradycje w województwie lubuskim. To efekt doskonałych warunków na obiektach zmodernizowanego Wojewódzkiego Ośrodka Sportu w Drzonkowie. Jest on rozpoznawalny na całym świecie, a jego najlepszymi ambasadorami są sportowcy, którzy do nas wracają. Nie ma lepszego wychowania, niż wychowanie przez sport, który uczy życia, rywalizacji i konkurencji – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

O medale i miejsca na podium walczyć będzie aż 140 zawodników m.in. z: Australii, Gwatemali, Meksyku, Argentyny, Egiptu czy Stanów Zjednoczonych. W sumie aż 28 reprezentacji Państw. Zmagania sportowe odbywać się będą w kategoriach indywidualnych, sztafet oraz mix. Mistrzostwa rozpoczną się startami sztafet kobiet, następnie mężczyzn oraz kolejno kwalifikacje i finały. Inauguracją zmagań będą sobotnie starty sztafet MIX które zakończą oficjalnie imprezę w Drzonkowie. Na ośrodku przygotowania do startów w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U-22 trwają już od tygodnia. Polska reprezentacja w sprawdza swoje siły na dobrze znanych im obiektach.

W składzie naszego kraju wystartują:
1. Natalia Dominiak
2. Katarzyna Ligęza
3. Wiktoria Wierzba
4. Agnieszka Wysokińska
5. Łukasz Gutkowski
6. Oskar Paradowski
7. Marcel Suliga
8. Paweł Dąbrowski

Udział w tych prestiżowych zawodach będzie świetną okazją do sprawdzenie swoich sił z najlepszymi zawodniczkami oraz zawodnikami świata. Już dziś mocno trzymamy kciuki za dobre wyniki i sukcesy naszej reprezentacji.

RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW:
07.07.2019 / Niedziela - Sztafety kobiet
08.07.2019 / Poniedziałek - Sztafety mężczyzn
09.07.2019 / Wtorek - Kwalifikacje kobiet
10.07.2019 / Środa - Kwalifikacje mężczyzn
11. 07.2019 / Czwartek - Finał kobiet
12.07.2019 / Piątek - Finał mężczyzn
13.07.2019 / Sobota - Sztafety MIX

Wyniki na bieżąco dostępne na oficjalnej stronie PZPNow

Fot. WOSiR Drzonków

Galeria zdjęć

Rozpoczęcie Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym w Drzonkowi

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!