Szczegóły aktualności:

Trwają zmagania OOM

Marzena Toczek | wazne-info | 10-07-2019

W ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Lubuskie 2019 odbyły się dotychczas rozgrywki w dyscyplinach: pięciobój nowoczesny, tenis, piłka nożna kobiet oraz piłka nożna mężczyzn, skoki do wody, pływanie synchroniczne, podnoszenie ciężarów, piłka wodna i kolarstwo BMX.

Na czele klasyfikacji punktowej województw znajduje się województwo mazowieckie, które zgromadziło 892 punktów. Lubuszanie plasują się na dziesiątym miejscu z dorobkiem 289,50 punktów.

Obecnie trwają rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Na boisku WKS Grunwald w Poznaniu możemy podziwiać rywalizację w hokeju na trawie.

18 lipca 2019 r. o godz. 9:00 odbędzie się ceremonia otwarcia zawodów w kolejnej dyscyplinie – RUGBY, które odbędą się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Słubicach. W spotkaniu weźmie udział Marcin Jabłoński – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego. Do udziału w zawodach zgłosiło się 8 drużyn z siedmiu województ.

19 lipca 2019 r. o godz. 16:40 odbędzie się ceremonia otwarcia zawodów w dyscyplinie – pływaniu które odbędą się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. W spotkaniu weźmie udział Łukasz Porycki – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego.

Liczymy na  kolejne emocje i medale lubuskich sportowców.

Więcej informacji na stronie www.oom2019.zgora.pl

Zapisz się do naszego newslettera!