Szczegóły aktualności:

Marszałkowie debatowali w Olsztynie

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 12-07-2019

Podczas kolejnego Konwentu Marszałków Województw RP jak zawsze pojawiły się tematy ważne dla samorządowej Polski. Rozmowy odbyły się w czwartek (12 lipca). W Olsztynie zaplanowano debatę o turystyce, nowej perspektywie finansowej UE, ekologii i ekonomii społecznej. Województwo Lubuskie reprezentował członek zarządu Marcin Jabłoński.

Rozmowy podzielono na kilka bloków tematycznych. W pierwszym samorządowcy pochylili się m.in. nad tematem innowacyjnych rozwiązań w turystyce. Eksperci zaprezentowali, jak wykorzystać nowe zdobycze technologii, aby przyciągnąć turystów. W tym panelu przedstawiono również dobre praktyki w zakresie partnerstwa i rozwoju małych miast.

Równie istotne tematy zaplanowano w drugim panelu tematycznym. W tym przypadku organizatorzy w program wpisali dyskusję o nowej perspektywie UE na lata 2021-2027. Dotyczyła ona np. aktualnej sytuacji w negocjacjach, czy też nowych aktów prawnych i budżetu. Uzupełnienie drugiej części stanowił wykład o energooszczędności budynków użyteczności publicznej oraz komunalnej.

W trzecim panelu zaplanowano tylko jeden, ale za to obszerny temat. Marszałkowie porozmawiali o ekonomii społecznej. Chodziło o wykorzystanie jej jako elementu rozwoju społeczno-gospodarczego. Część merytoryczna Konwentu zakończyła się przyjęciem wypracowanych wcześniej stanowisk.

Galeria zdjęć

Konwent Marszałków Województw RP w Olsztynie

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!