Szczegóły aktualności:

Obradował Zarząd ZWRP

Iwona Kusiak | Wydarzenia | 11-07-2019

11 lipca br. w Olsztynie obradował Zarząd Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, którego członkiem jest marszałek Elżbieta Anna Polak. Zarząd ZWRP przystąpił do procedury wyłonienia polskiej delegacji do Europejskiego Komitetu Regionów oraz Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Zatwierdzono także program i kosztorys 8. Forum Regionów Polski i Chorwacji, które odbędzie się w dniach 12-14 września br. w Zielonej Górze.

Organizatorem forum jest Związek Województw RP, Chorwacki Związek Żupanii, Ambasada Republiki Chorwacji w RP oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Swój udział we wrześniowym Forum potwierdził Ambasador Republiki Chorwacji Tomislav Vidoševič.
Forum będzie doskonalą okazją do wymiany doświadczeń m.in. w zakresie cyfryzacji, administracji publicznej, partnerstwa publiczno- prywatnego, polityki spójności UE 2021-2027 oraz innowacji w gospodarce.
Region lubuski zaplanował w tym czasie dla uczestników forum m.in. promocję produktów turystycznych regionu, prezentację tradycji winiarskich w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, udział w korowodzie winobraniowym, a także wizytę na polu golfowym w Przytoku. Udział w forum potwierdziło 100 osób, w tym żupani regionów chorwackich oraz marszałkowie regionów polskich. Goście z Chorwacji skorzystają z bliskości lotniska w Berlinie.

ZWRP podjął także uchwałę w sprawie delegowania przedstawicieli związku: prezesa Olgierda Geblewicza oraz marszałek Elżbiety Anny Polak – członka zarząd ZWRP - do prac w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

Tekst: Marzena Toczek

Galeria zdjęć

Posiedzenie ZWRP

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!