Szczegóły aktualności:

Widzimy się za rok!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 12-07-2019
W zielonogórskim amfiteatrze odbyła się dziś (12.07) finałowa odsłona Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji. Na scenie spotkały się zespoły, zachwycające w ostatnich dniach Lubuszan. Występom przyglądał się wicemarszałek Łukasz Porycki, który wręczył nagrody uczestnikom. W finałowej gali udział wziął równiez ambasador Kazachstanu w Polsce.
Czas szybko leci. Niespełna tydzień temu, bo 7 lipca, Festiwal miał swoje wielkie otwarcie w skansenie w Ochli. Dziś trzeba było pożegnać jego uczestników. W tym roku do województwa lubuskiego przyjechały zespoły z m.in. Słowacji, Rumunii, Serbii i Kazachstanu. - Lubuszanie przez 6 dni mieli okazję poznawać tradycyję oraz kulturę regionów z Europy oraz Kazachstanu. Bardzo dziękuję za obecność i uczestnictwo. To było prawdziwe święto folkloru na Ziemi Lubuskiej - mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.

Folklorystycznym występom mogli przyjrzeć się mieszkańcy w róznych częściach województwa, poczynając od Łagowa, a kończąc na Żarach. Dodajmy, że tegorocznemu Festiwalowi towarzyszyło wiele atrakcji. Organizatorzy zadbali np. o folkojarmark. Na kolejną odsłonę imprezy trzeba będzie poczekać okrągły rok.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru OBLICZA TRADYCJI jest realizowany przez Regionalne Centrum Animacji Kultury i stanowi kontynuację imprez organizowanych w Zielonej Górze od ponad 50 lat. Wydarzenie posiada formułę konkursu, w którym udział mogą brać zespoły dziecięce, dorosłe i wielopokoleniowe. Muszą one prezentować autentyczny lub artystycznie opracowany, rodzimy folklor.

Galeria zdjęć

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji - gala finałowa

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!