Szczegóły aktualności:

Pociągi do Lubuskiego przyjadą z całej Polski

Marzena Toczek | Wydarzenia | 16-07-2019

- Dzięki temu, że udało nam się uzyskać porozumienie oraz dzięki włączeniu się w akcję zorganizowania pociągów na Pol’And’Rock Festival marszałków województw, którzy odpowiedzieli na mój apel, do Lubuskiego przyjedzie 70 dodatkowych pociągów – poinformowała marszałek Elżbieta Anna Polak. 55 składów zorganizowanych zostało przez samorządy województw. 9 z tej puli, to pociągi lubuskie. Pozostałe połączenia zapewnią spółki: Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity. Rozkład jazdy oraz sprzedaż biletów od 17 lipca.

Przypomnijmy, 11 czerwca br., marszałek Elżbieta Anna Polak wystosowała list do prezesa spółki Przewozy Regionalne, w którym apelowała o dodatkowe wzmocnienia planowych składów oraz uruchomienie dodatkowych kursów wahadłowych na newralgicznych odcinkach dojazdowych do stacji w Kostrzynie. Na ten apel odpowiedzieli marszałkowie województw. – Koordynacją całości zajął się Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Dziś dziękuję więc marszałkom: zachodniopomorskiemu – Olgierdowi Geblewiczowi, kujawsko-pomorskiemu Piotrowi Cełbeckiemu, mazowieckiemu – Adamowi Struzikowi, opolskiemu Andrzejowi Bule oraz wielkopolskiemu Markowi Woźniakwi. Naszym wspólnym celem było zapewnienie bezpiecznej podróży uczestnikom festiwalu – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubuskie zapewni 9 dodatkowych pociągów, które wykonają łącznie 82 kursy w okresie od 29 lipca do 5 sierpnia:

Krzyż – Kostrzyn - 22 kursy dodatkowe

Gorzów Wlkp. – Kostrzyn - 12 kursów dodatkowych

Zielona Góra – Kostrzyn - 9 kursów dodatkowych

Kostrzyn – Krzyż  - 22 kursy dodatkowe

Kostrzyn – Gorzów Wlkp. - 12 kursów dodatkowych

Kostrzyn – Zielona Góra - 5 kursów dodatkowych

W znacznej części przewozy obsługiwać będą Przewozy Regionalne. - W tym roku zwracaliśmy uwagę, na to że nie odwołujemy pociągów, ale informowaliśmy o zmianie formuły w celu dostosowania jej do naszych możliwości. Miało to związek z zakończeniem wdrażania planu restrukturyzacji. Potencjał spółki uległ znacznemu obniżeniu, co też przekłada się na możliwość obsługi taki dużych imprez.  Udało nam się uruchomić 12 pociągów z taboru, ze względu na to, że Marszałowie zgodzili się, żeby to również ich tabor mógł uczestniczyć w obsłudze tych połączeń  - wyjaśnił Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych. Przewozy Regionalne obsługiwać będą 41 z zaoferowanych przez samorządy pociągów.

Siecią dodatkowych połączeń na tegoroczny Pol’and’Rock Festival zostaną objęte dojazdy z takich miast, jak Koszalin, Słupsk, Szczecin, Kraków, Warszawa, Olsztyn, Kędzierzyn-Koźle, Rzeszów, Białystok, Gdynia, Toruń, Łuków, Poznań. 

Droga powrotna dodatkowymi pociągami będzie możliwa do Słupska, Szczecina, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa, Białegostoku, Gdyni, Torunia, Łukowa, Poznania, Katowic, Kołobrzegu. 

Ponadto ministerialny komunikat informuje o szeregu wzmocnień dodatkowymi wagonami rejsowych pociągów przejeżdżających przez Kostrzyn w czasie Festiwalu.  

Zapisz się do naszego newslettera!