Szczegóły aktualności:

200 tys. zł wsparcia dla Gorzowa (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 17-07-2019

200 tys. zł to kwota pomocy finansowej w formie dotacji celowej przekazanej przez samorząd województwa dla Miasta Gorzów Wlkp. na usunięcie skutków zalania jednostek oświatowych w związku z intensywnymi opadami deszczu, które w ostatnim czasie wystąpiły w mieście. – Chcemy bardzo, żeby szkoły mogły te pieniądze dobrze wykorzystać i naprawić szkody jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Nie jest to duża kwota, ale zależało nam na tym, aby pokazać, że samorządy są solidarne i współpracują ze sobą – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Materiał filmowy

Początek czerwca nie był łaskawy dla miasta Gorzów Wlkp. Ulewy i gradobicie poczyniły w mieście szkody. Poszkodowane zostały m.in. jednostki oświatowe.  - Kilka dni po ulewach byłam w Gorzowie. Wówczas pani prezydent pokazała mi, jak to wyglądało i poinformowała jakie są szkody w instytucjach publicznych – zwłaszcza oświatowych. Radni niezwłocznie podjęli inicjatywę wsparcia władz miasta. Zależy nam na tym bardzo, żeby szkoły mogły te pieniądze dobrze wykorzystać i naprawić szkody jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Nie jest to duża kwota, ale zależało nam na tym, aby pokazać, że samorządy są solidarne i współpracują ze sobą  - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak. – Jesteśmy małym województwem, z małym budżetem, ale z wielkim sercem – dodał wicemarszałek Łukasz Porycki.

Umowa na dotację podpisana została 17 lipca br.   Kwota 200 tys. zł przeznaczona zostanie na usunięcie skutków zalania, w tym:

1)      w Szkole Podstawowej

2)      nr 21 przy ul. Taczaka 1 na pozarywane studzienki i chodniki, zalaną elewację oraz wymianę siedem sztuk drzwi wewnętrznych w wysokości 80.000,00 zł (słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych),

3)      w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kosynierów Gdyńskich 8 na zniszczone podłogi
i zalane ściany w gabinecie lekcyjnym, siłowni, toaletach dziewcząt, pomieszczeniach socjalnych, kotłowni oraz patio w wysokości 40.000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych),

4)      w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej 4e na naprawę uszkodzonego dachu oraz zniszczonej podłogi, ścian i wyposażenia laboratorium chemicznego, a także sali komputerowej w wysokości 80.000,00 zł (słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych).

Za wsparcie dziękowała wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała. – Dziękuję bardzo pani marszałek, która jako pierwsza - dzień po ulewie zadzwoniła do prezydenta i zaoferowała wsparcie. Środki, które otrzymaliśmy trafią do szkół. Przeznaczymy je głównie na odremontowanie sal i korytarzy oraz remonty w laboratoriach  - wyjaśniła.

Galeria zdjęć

200 tys. zł dla Gorzowa

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!