Szczegóły aktualności:

25. Pol’And’Rock Festival już 1 sierpnia

Marzena Toczek | Wydarzenia | 18-07-2019

Gwiazdy na kilku scenach, ważne rozmowy, mnóstwo dobrej muzyki oraz pozytywnej energii – 1 sierpnia rusza 25. Pol’And’Rock Festival. Jego uczestnicy na pewno złapią pociąg do Lubuskiego. - Jesteśmy dumni, że jesteśmy oficjalnym partnerem tego zjawiskowego, fantastycznego, najpiękniejszego na świecie festiwalu. I zapraszamy w tym roku do Stacji Lubuskie, gdzie królować będą wolność, ekologia, nowoczesne technologie i relaks – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji z udziałem Jurka Owsiaka.

To już kolejny raz na Ziemi Lubuskiej odbywać się będzie najpiękniejszy festiwal na świecie Pol’And’Rock. – Jesteśmy po raz kolejny w najbardziej czadowym regionie w Polsce, do którego przyjechać możecie m.in. dzięki staraniom pani marszałek i samorządowców. To dzięki nim na tory wyjedzie 70 dodatkowych pociągów – mówił prezes WOŚP Jerzy Owsiak. Samorządowcom podziękowała także marszałek Elżbieta Anna Polak. – Przyjaciół poznaje się w biedzie. Prezes Przewozów Regionalnych potwierdził te pociągi – 55 samorządowych, w tym 9 z Lubuskiego. Bardzo szybko zareagowali marszałkowie: zachodniopomorski – Olgierd Geblewicz, pomorski – Mieczysław Struk, wielkopolski – Marek Woźniak, kujawsko-pomorski – Piotr Cełbecki, opolski Andrzej Buła oraz mazowiecki – Adam Struzik. I tak naprawdę premier nie miał już wyjścia. I dzięki temu wszystkie pociągi przyjadą do Lubuskiego – podkreślała. - Mam takie marzenie Jurek, żebyś po otwarciu festiwalu poprowadził festiwalowy pociąg do Lubuskiej Strefy – do stacji Lubuskie – dodała.

A „Stacja Lubuskie” oferować będzie uczestnikom festiwalu mnóstwo atrakcji. - 30 lat wolnej Polski zobowiązuje, na naszej stacji będą specjalne perony. Peron pierwszy: pociąg do wolność, okrągły stół, specjalna "ścianka" z hasłem "wybieram wolność bo…".  Każdy będzie mógł wybrać swoje hasło i zrobić sobie zdjęcie. A ponieważ jesteśmy w zielonej krainie nowoczesnych technologii, bardzo mocno podkreślam hasło eko-Lubuskie. Jesteśmy spójni z festiwalowymi ideami – będzie woda, będzie recykolmat, będziemy niszczyć plastikowe butelki, bo chcemy, żeby było mniej śmieci. Będziemy też innowacyjni i kreatywni, a ponieważ jesteśmy zrelaksowanym regionem, to będzie też plaża. Chcemy żebyście poczuli się naprawdę wolni, naprawdę szczęśliwi i zrelaksowani – opowiedziała marszałek Polak.

Zobacz rozkład jazdy Lubuskiej Strefy

Podczas konferencji zapowiadającej festiwal, Jurek Owsiak omówił kwestie bezpieczeństwa, transportu, a także zaprezentował atrakcje tegorocznej imprezy. - Dziękuję za życzliwe podejście do nas. Już przejęliśmy ten teren, już się budujemy. Do zobaczenia na festiwalu – mówił.

Festiwal rozpocznie się w czwartek – 1 sierpnia i potrwa do niedzieli 4 sierpnia. Podczas konferencji marszałek Elżbieta Anna Polak i Jurek Owsiak podpisali umowę o współpracy.

Lubuska strefa na Pol'and'Rock Festival będzie także okazją do promocji Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. To dzięki niemu do naszego regionu płynie szeroki strumień wsparcia z UE. Do tej pory w ramach RPO Lubuskie 2020 podpisano blisko 900 umów na kwotę niespełna 3 mld zł. Pieniądze te posłużyły do realizacji wielu m.in. transportowych inwestycji, dzięki którym uczestnicy imprezy łatwiej dotrą do Kostrzyna nad Odrą. Na Lubuskiej strefie stanie specjalny namiot RPO Lubuskie 2020. Będzie w nim można dowiedzieć się, jak wiele zyskało województwo na unijnym wsparciu. Nasi specjaliści podpowiedzą także, jakie konkursy jeszcze przed nami.

Galeria zdjęć

Konferencja Pol'and'Rock 2019

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Dofinansowano ze środków UE

Zapisz się do naszego newslettera!