Szczegóły aktualności:

Krew się polała!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 22-07-2019

To prawdopodobnie jedyna taka akcja w kraju! Raz jeszcze przed Urzędem Marszałkowskim zaprosiliśmy do wakacyjnego krwiodawstwa. Za podzielenie się życiodajnym płynem, dawcy otrzymali pakiet słodkości i…pomidory. Pomóc postanowiło 36 osób. Udało się zebrać 13 litrów krwi. - Akcją odpowiadamy na wakacyjne braki w banku krwi. A to jedyny "lek", którego nie da się wyprodukować w sposób sztuczny. Pamiętajmy, że jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom - podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

 

Lato to czas przerwy dla większości z nas. Dzieci cieszą się z wakacji, a starsi korzystają ze słonecznej pogody podczas urlopów. Pora roku nie ma jednak wpływu na potrzeby w zakresie zaopatrzenia w krew. Banki krwiodawstwa potrzebują pełnych magazynów przez cały rok. Do osiągnięcia tego celu od lat dokładamy swoją cegiełkę. Akcje krwiodawcze organizujemy od 2015 r. W tym czasie udało się pozyskać blisko 310 litrów krwi. Taka liczba pozwala pomóc nawet kilku tysiącom osób.

Nie zdążyliście pomóc? Nic straconego. Spotkajmy się na Pol'and'Rock Festival! Na najpiękniejszej imprezie świata tradycyjnie będzie można podzielić się swoją krwią. Wystarczy wybrać się do miasteczka mieszczącego się przy Alei Milenijnej 14 w Kostrzynie nad Odrą (teren firmy TACONIC). Rejestracja dawców będzie prowadzona w godzinach od 9.00 do 17.00.

Galeria zdjęć

Pomoc krwawa, ale potrzebna

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!