Szczegóły aktualności:

Książę i jego przyjaciele wspierają lubuskie szpitale

Marzena Toczek | Wydarzenia | 07-08-2019
Książę i jego przyjaciele wspierają lubuskie szpitale fot. Krzysztof Kubasiewicz

Daniel Hug z Komandorii Zakonu Joannitów w Szwajcarii wraz z małżonką Catherine Hug oraz pochodzący z Lubuskiego Franz Friedrich Prinz von Preussen byli dziś gośćmi marszałek Elżbiety Anny Polak oraz członka zarządu Tadeusza Jędrzejczaka. Tematem spotkania było wsparcie dla lubuskich szpitali, a także inne formy współpracy. Do tej pory Komandoria Zakonu Johanitów przekazała łącznie 256 łóżek elektrycznych oraz wyposażenie sal dla lubuskich szpitali.

Goście ze Szwajcarii oraz książę pruski odwiedzili województwo lubuskie na zaproszenie marszałek Elżbiety Anny Polek. Podczas spotkania marszałek zaprezentowała walory regionu. Szczególną uwagę zwróciła na rozwój w zakresie ochrony zdrowia. Poinformowała o funkcjonującym z powodzeniem na Uniwersytecie Zielonogórskim kierunku lekarskim oraz o działalności Szpitala Uniwersyteckiego. Podziękowała także za wsparcie - za sprzęt pomagający w rehabilitacji i opiece nad osobami chorymi, który trafił do Szpitala Uniwersyteckiego.

Goście ze Szwajcarii zapewniali, że są bardzo zadowoleni ze współpracy z województwem lubuskim i będą ją kontynuować. Rozmowa dotyczyła także innych form współpracy m.in. wymiany doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy lubuskimi i szwajcarskimi szpitalami oraz wymiany wiedzy i studentów.

Książę Franz Friedrich poinformował także, że w ramach jubileuszu, który będzie niedługo świętował uruchomi zbiórkę środków na wsparcie Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.    

Franz Friedrich Prinz von Preussen jest przyjacielem naszego regionu, któremu chętnie udziela swojego wsparcia. Dzięki niemu do Lubuskiego trafiło 256 elektrycznych łóżek szpitalnych ze Szwajcarii, których odbiorcą były dwa szpitale: Szpital Wojewódzki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze oraz Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu.

Franz Friedrich Prinz von Preussen urodził się w dawnym Grünbergu i mieszkał krótko w Zaborze. Nasz region to jego rodzinne strony. Żywi on ogromny sentyment do Lubuskiego, które bardzo chętnie odwiedza, nie tylko prywatnie, ale również podczas ważnych wydarzeń regionalnych, np. promował Lubuskie zamki, pałace i dwory podczas Przystanku Woodstock, czy podczas Święta Województwa Lubuskiego, pełniąc rolę gościa honorowego.

Galeria zdjęć

Spotkanie z Księciem Pruskim

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!