Szczegóły aktualności:

Podsumowanie misji gospodarczej do Chin

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 19-08-2019

W dniach 12-18.08.2019 r. odbyła się misja gospodarcza lubuskich przedsiębiorców oraz delegacji samorządowej do Chin. Wydarzenie organizowane było w ramach projektu Promocja gospodarcza regionu poprzez udział w zagranicznych targach i misjach zagranicznych”.  

W misji gospodarczej uczestniczyli: wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, Henryk Janowicz - Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego,  Arkadiusz Dąbrowski - Dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL, Zbigniew Kołodziej - Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Jacek Urbański - Dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze.

Celem misji była promocja gospodarcza Województwa Lubuskiego, jego walorów gospodarczych. Ponadto zapoznanie uczestników z zasadami funkcjonowania na rynku chińskim, podział administracyjny, pomoc publiczna, wsparcie placówek dyplomacji gospodarczej poprzez spotkania z przedstawicielami organizacji i instytucji, m.in. Ambasady RP w Pekinie, Wydziału Służby Celnej w Pekinie, Wydziału Promocji i Handlu w Pekinie, Konsulatu Generalnego w Hongkongu oraz Generalną Organizacją Targów w Hongkongu.

Podczas misji połączonej z udziałem w targach przedsiębiorcy lubuscy odbyli szereg owocnych rozmów biznesowych, które dają nadzieję na finalizację. Chińskie firmy zainteresowane były nawiązaniem współpracy zarówno w imporcie towarów z Lubuskiego, jak i eksporcie towarów z Hongkongu.

Udział w targach Food Expo 2019 pozwolił ponadto na poznanie trendów rynkowych z obszaru produktów spożywczych, jak również sposobów ich ekspozycji. Wartością dodaną wyjazdu była wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Misja finansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, w ramach Osi Priorytetowej 1, Działanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MSP – projekt realizowany poza formułą ZIT.

W misji gospodarczej do Chin udział wzięli przedstawiciele następujących firm:

1. M&M Invest
2. Jefferson Catering
3. Sieć Sklepów Domy Chleba
4. Linfit Sp. z o.o.
5. Zakład Produkcji Makaronów SULMA Sp. z o.o.
6. Pałacyk Łąkomin
7. Agencja Ekologiczna ACER Turystyka i Wypoczynek
8. Zakład Piekarsko – Cukierniczy ANTERS
9. DEX
10. D.E.C.
11. Przedsiębiorstwo Handlowe Wanda Towpik
12. Pałac Wiechlice

Informacja i zdjęcia: www.lcpr.pl

Galeria zdjęć

Podsumowanie misji gospodarczej do Chin

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!