Szczegóły aktualności:

Marszałek z wizytą u seniorów

Marzena Toczek | Wydarzenia | 22-08-2019
Marszałek z wizytą u seniorów fot. Krzysztof Kubasiewicz

Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z podopiecznymi oraz opiekunami Dziennego Domu „Senior -WIGOR”. Podczas wizyty marszałek zapoznała się z działalnością placówki oraz pakietem zajęć, które oferuje podopiecznym. Przedmiotem działania Dziennego Domu jest zapewnienie seniorom wsparcia oraz pomocy adekwatnej do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia, w tym wsparcia specjalistycznego dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera.

Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się także prof. Grażyną Miłkowską i Krzysztofem Łozińskim – członkami Lubuskiego Stowarzyszenia Alzheimera oraz kierownikiem Dziennego Domu „Senior- WIGOR” Wiolettą Baziuk. Rozmowa dotyczyła polityki senioralnej oraz możliwości wsparcia działalności dziennych domów pobytu. Ponadto rozmawiano o możliwości współpracy w ramach organizacji Lubuskiego Tygodnia Seniora. W spotkaniu udział wzięła także poseł Katarzyna Osos.

Dom „Senior Wigor” to placówka przygotowana dla 40 podopiecznych i dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Ze świadczeń Dziennego Domu mogą korzystać osoby w wieku emerytalnym zamieszkałe na terenie Zielonej Góry oraz osoby z rozpoznaniem choroby Alzheimera. Pobyt i udział w zajęciach jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą jedynie koszty za spożywane posiłki.

Galeria zdjęć

Marszałek z wizytą u seniorów

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!