Szczegóły aktualności:

Wyróżnienia podczas Dożynek Wojewódzkich

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 08-09-2019

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz członek zarządu Marcin Jabłoński podczas Dożynek Wojewódzkich wręczyli „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Wyróżnienia odebrali: Stefania Krupińska, Mieczysław Palonka oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborze. Za zasługi na rzecz Producentów Produktów Regionalnych i Lokalnych Województwa Lubuskiego wręczono tytuły Ambasadora.

W uznaniu zasług dla regionu lubuskiego Sejmik Województwa Lubuskiego nadał „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”:

- Stefani Krupińskiej, właścicielce gospodarstwa produkcji zwierzęcej i roślinnej, delegatce I kadencji zielonogórskiej, następnie Lubuskiej Izby Rolniczej, radnej i sołtys wsi Dąbrowa, Wiceprezes Wojewódzkiego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, uhonorowanej odznaką Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”.

- Mieczysławowi Palonce, właścicielowi gospodarstwa rolnego, hodowcy bydła opasowego, która z biegiem lat zamieniona została na stado krów mieszanych rasy Limousine, inicjatorowi lokalnych działań, radnemu gminy, członkowi Rady Sołeckiej Droszkowa, wielokrotnemu organizatorowi i staroście dożynek gminnych.

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborze, biorącej udział w akcjach ratowniczych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych oraz innych klęsk i zdarzeń, prowadzącej działalność kulturalno-oświatową i rozrywkową, promującej wśród młodych lubuszan zainteresowanie działalnością społeczną. Jednostka znajduje się w systemie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Rada Programowa działająca przy Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze postanowiła także wyróżnić osoby, którym na sercu leży produkt regionalny, którzy chcą pielęgnować i zachować bogatą spuściznę kulinarną regionu. Połączyła ich wspólna inicjatywa, a długotrwałe wysiłki przyczyniły się do powstania instytucji, która ma za zadanie wspierać, edukować, promować producentów produktów regionalnych i lokalnych. Laureaci tej nagrody to osoby, które od kilkunastu lat wspierają kulinarne dziedzictwo, dbają o odpowiedni wizerunek produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych. Sukcesywnie promują rynek produktów regionalnych i lokalnych województwa lubuskiego informując o wyjątkowych walorach produktów w kraju i za granicą.

Za zasługi na rzecz Producentów Produktów Regionalnych i Lokalnych Województwa Lubuskiego tytuł Ambasadora otrzymali:

  1. Stanisław Tomczyszyn - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego
  2. Stanisław Myśliwiec – Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej
  3. Grażyna Dereń - Radna Województwa Lubuskiego V Kadencji
  4. Zbigniew Kołodziej – Radny Województwa Lubuskiego V Kadencji
  5. Jacek Urbański – Wieloletni Prezes Zielonogórskiego Rynku Rolno Towarowego S.A.

Galeria zdjęć

Dożynki Wojewódzkie - wręczenie odznaczeń

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!