Szczegóły aktualności:

Szpital w Gorzowie się rozbudowuje (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 09-09-2019

Rusza rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. o budynek składający się z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i Banku Komórek Macierzystych. - W tym roku obchodzimy 6-lecie spółki szpitalnej i możemy się pochwalić wielkimi inwestycjami, dobrymi wynikami. Konsekwentnie realizujemy nasz plan rozwoju szpitala - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystości podpisania Aktu Erekcyjnego.

Materiał filmowy

Budowa pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych to jedno z najważniejszych zadań dla gorzowskiego szpitala na najbliższe lata. Dzięki rozbudowie lecznica nie tylko poprawi jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu, ale też spełni wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Ta inwestycja to kolejny przykład na to, że szpital w Gorzowie się rozwija. - A wszystko to dzięki współpracy. Zarząd szpitala świetnie sobie radzi, ale też umie pozyskać kolejnych partnerów. To jest kolejna inwestycja. Konsekwentnie realizujemy nasz plan rozwoju szpitala. W tym roku dwie wielkie inwestycje oddane do użytku: Ośrodek Radioterapii i Baza HEMS - wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek przekazała prezesowi Jerzemu Ostrouchowi symboliczny czek na 18 mln zł na realizację inwestycji. – Ta inwestycja jest niezwykle potrzebna. Chodzi nam o zwiększanie dostępności do leczenia i spełnianie standardów europejskich - podkreślała marszałek.

Hematologia jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. Jest związana z chorobami krwi i układu krwiotwórczego, a tych w ostatnich latach lawinowo przybywa. Coraz lepsze poznanie tej dziedziny, stały rozwój i związane z nim nowe możliwości leczenia, dają pacjentom możliwość pełnego wyleczenia lub znacznego przedłużenia życia.

Po zakończeniu inwestycji Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie liczył 22 łóżka (obecnie na OIOM jest 12 łóżek).

Na Hematologii obecnie są 22 łóżka, a w nowym budynku będzie w sumie 39 łóżek (24 – hematologia, 6 – pododdział leczenia ostrych białaczek, 9 – pododdział przeszczepowy)

Działalność Szpitala poszerzy się o nowy zakres świadczeń – pododdział przeszczepowy z Bankiem Komórek Macierzystych.

Nowy budynek

To będzie trzypiętrowy, całkowicie podpiwniczony pawilon medyczny połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 1000 metrów kwadratowych, powierzchnia użytkowa to ponad 2300 metrów kwadratowych. Całkowita kubatura budynku to ponad 16,7 tysiąca metrów sześciennych.

Budowa będzie finansowana ze środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz środków własnych szpitala.

Montaż finansowy: 18 mln zł – dotacja Samorządu Województwa Lubuskiego, 26 mln zł – środki szpitala (razem 44 mln zł)

Wykonawcą pawilonu jest firma Budimex S.A.

Zakończenie budowy jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku.

Galeria zdjęć

Rusza rozbudowa szpitala w Gorzowie Wlkp.

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!