Szczegóły aktualności:

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego! (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 06-09-2019

Uroczyste otwarcie zabytkowego, wyremontowanego dworca kolejowego w Żaganiu i przejazdy zabytkowymi pociągami - to tylko niektóre atrakcje VII Rodzinnego LOKO-PIKNIKU organizowanego przez  Stowarzyszenie Ok1. - Uwielbiam jazdę pociągiem. Dlatego przesiadamy się z samochodów do pociągu i to nie byle jakiego, ponieważ będziemy też mieli pociąg do Warszawy. Już od nowego rozkładu jazdy – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak, która z profesjonalnym wsparciem poprowadziła pociąg do rodzinnych Małomic.

Materiał filmowy

Piknik organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok1 ma na celu promocję podróżowania koleją. Jedną z atrakcji było otwarcie pięknego, zabytkowego dworca kolejowego w Żaganiu. To właśnie z tego dworca już za kilka miesięcy odjedzie pierwszy pociąg do Warszawy, o który - jak podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak - mocno zabiegali miłośnicy kolei. - Jak widać kropla drąży skałę. Trochę to trwało, ale mamy to, na tym polega gra zespołowa. To są miłośnicy kolei, którzy swoim uporem, zaradnością, konsekwencją i ciężką pracą potrafili sobie zjednać parlamentarzystów. Jak coś się robi razem, to się udaje. Dla mnie to taka sentymentalna podróż, bo to moje rodzinne strony. Znam tę trasę kolejową Żagań-Wrocław bardzo dobrze. Jeździłam nią 12 lat. Uwielbiam jazdę pociągiem. Dlatego przesiadamy się z samochodów do pociągu i to nie byle jakiego, ponieważ będziemy też mieli pociąg do Warszawy. Już od najnowszego grudniowego rozkładu jazdy. To jest niesłychanie ważne dla społeczności Żagania i całego regionu. Moim zadaniem jest promować włączenie komunikacyjne, przywrócenie tych linii kolejowych, które były tak bardzo oblegane w przeszłości – podkreślała.

Podczas LOKO-PIKNIKU poza wyremontowanym dworcem można było zobaczyć makiety kolejowe, zaopatrzyć się w gadżety i co najważniejsze dla miłośników pociągów z bliska przyjrzeć się wielkim stalowym lokomotywom. Można było także skorzystać z bezpłatnych połączeń kolejowych zabytkowymi składami na trasie Zielona Góra-Żagań oraz Żagań-Małomice. Pociąg do swojego rodzinnego miasta pod okiem profesjonalnego maszynisty Sławomira Świniucha poprowadziła marszałek Elżbieta Anna Polak.Galeria zdjęć

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!