Szczegóły aktualności:

Z wizytą w gorzowskim MEDYKU

Marzena Toczek | Wydarzenia | 09-09-2019

Organizacja obchodów Jubileuszu 65-lecia funkcjonowania Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „MEDYK” w Gorzowie Wlkp. oraz możliwości współpracy z Akademią im. Jakuba z Paradyża w zakresie kształcenia kadry pielęgniarskiej to tematy rozmowy marszałek Elżbiety Anny Polak z dyrektor Ireną Szklaną-Berest. Marszałek miała także okazję zwiedzić szkołę i zobaczyć efekty realizowanych w niej projektów.

Gorzowski MEDYK to jednostka samorządu województwa, kształcąca w zawodach około medycznych. Wcześniej kształcono tam także na kierunku pielęgniarstwo. Teraz kierunek ten ma się pojawić w ofercie Akademii Jakuba z Paradyża. Rozmowa marszałek Elżbiety Anny Polak z dyrektor Medyka dotyczyła możliwości udostępniania pomieszczeń dydaktycznych placówki na potrzeby kształcenia na tym kierunku.

Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie Wlkp. jest szkołą ponadgimnazjalną z wieloletnimi tradycjami. Swoją działalność rozpoczęło od kształcenia pielęgniarek w 1955 r. Szkoła posiada obecnie bogatą ofertę edukacyjną:

·        na kierunkach medycznych:  Technik Farmaceutyczny, Technik Masażysta, Opiekun Medyczny, Technik Elektroradiologii;

·        na kierunkach społeczno- opiekuńczych: Terapeuta Zajęciowy, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Asystent Osoby Niepełnosprawnej, Opiekunka Dziecięca, Opiekunka Środowiskowa;

·        na kierunkach paramedycznych: Technik Usług Kosmetycznych.

Placówka prowadzi kształcenie w systemie stacjonarnym. Słynie z profesjonalnego przygotowania do wykonywania zawodu, co gwarantuje duża liczba godzin zajęć praktycznych w sieci placówek z obszaru ochrony zdrowia i pomocy społecznej na terenie województwa lubuskiego i ościennych województw. Absolwenci szkoły znajdują zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia, zakładach opiekuńczych, warsztatach terapii zajęciowej, w pogotowiu ratunkowym, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych i aptekach.

Galeria zdjęć

Z wizytą w gorzowskim MEDYKU

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!