Szczegóły aktualności:

Nitrzańska młodzież odwiedza Lubuskie

Dariusz Nowak | Współpraca Zagraniczna | 11-09-2019

W ramach kontynuacji dotychczasowej współpracy pomiędzy Województwem Lubuskim a Samorządowym Krajem Nitrzańskim, do naszego regionu przyjechała kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i opiekunów. Swój pobyt w naszym regionie rozpoczęli dziś (11.09.19) od spotkania z członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem w Zielonej Górze. To już kolejne wspólne działania, które samorząd województwa podejmuje wspólnie ze słowackim partnerem.

- Witam Was serdecznie! Trafiliście do Zielonej Góry w czasie Winobrania. To okres, w którym każdego dnia wiele się dzieje. Życzę przyjemnego pobytu w naszym regionie. Bawcie się dobrze - mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, który słowacką młodzież powitał w zielonogórskiej palmiarni.

Podczas pobytu w województwie lubuskim uczniowie zwiedzą m.in. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie również będą mieszkać w czasie wizyty. Na terenie WOSiR skorzystają z wielu atrakcji m.in. obiektów sportowych, basenów, SPA, czy tez przejażdżki bryczką. W kilkudniowym programie wyjazdu znalazło się również sporo miejsca na turystyczne poznawanie regionu. Słowacka młodzież przyjrzy się ciekawym miejscom w Zielonej Górze i Nowej Soli.

Współpraca Województwa Lubuskiego z Samorządowym Krajem Nitrzańskim została zainicjowana podczas spotkania regionów Grupy Wyszechradzkiej w Bratysławie. Formalne porozumienie podpisano w 2008 roku. Kraj Nitrzański położony jest w południowo-zachodniej części Republiki Słowackiej. Stolica regionu to Nitra, czwarte pod względem wielkości miasto w kraju.

Galeria zdjęć

Wizyta słowackiej młodzieży

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!