Szczegóły aktualności:

Inwestujemy w drogi

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 11-09-2019
Inwestujemy w drogi fot. Konrad Paszkowski

Członek zarządu, Marcin Jabłoński udał się z wizytą do Gminy Wschowa. Kierunek nie był przypadkowy. To właśnie tam, w najbliższym czasie na drodze wojewódzkiej nr 305 zostanie przeprowadzonych szereg prac. Umowę w sprawie remontu podpisano 11 września. Koszt prac to ok. 312 tys. zł, a łączna wartość zadań, które będą zrealizowane to blisko 0,5 mln zł.

Inwestycje obejmują m.in. miejscowość Łęgoń, mieszkańcy niebawem będą mogli cieszyć się z odnowionej zatoki autobusowej oraz np. poprawionej jakości drogi w obrębie mostu. Drogowcy swoje działania będą prowadzili również na odcinku Wschowa - przejazd kolejowy - granica województwa. Nowego chodnika doczekają się za to mieszkający w Olbrachcicach. Powstanie on w ciągu wspomnianej drogi wojewódzkiej nr 305. Wszystkie prace będą kosztowały niespełna 0,5 mln zł.

W wydarzeniu wzięli również udział: senator Waldemar Sługocki, burmistrz Wschowy Konrad Antkowiak, sołtys Olbrachcic Tomasz Śliwiński, sołtys Łęgonia Krystian Swojak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL Sławomir Kotylak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Tonder.

Galeria zdjęć

Remont drogi wojewódzkiej 305

Fot. Konrad Paszkowski

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!