Szczegóły aktualności:

Zdrowie ma się tylko jedno

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 15-09-2019

O zdrowie dbać trzeba - a samorząd w tym aktywnie pomaga. Z kolejnym Piknikiem Zdrowia i Profilaktyki gościliśmy w Kargowej. Pod miejskim ratuszem stanęło miasteczko, w którym można było skorzystać z darmowych badań i porad specjalistów, a także wspólnie pobawić się i zjeść coś smacznego. – Staramy się, aby Lubuszanie jak najwięcej myśleli o swoim dobrostanie. Chcemy pomagać kształtować pozytywne zachowania i nawyki wpływające na jakość codziennego życia -  mówił podczas otwarcia wydarzenia członek zarządu Marcin Jabłoński.

Piknik należy do cyklu imprez związanych z promocją projektu „Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”. Ta ambitna inicjatywa dotyczy profilaktyki trzech nowotworów: piersi, szyjki macicy i jelita grubego. Zadanie, którego liderem jest Województwo Lubuskie, będzie realizowane do 2020 roku. W ramach projektu przeprowadzane są m.in. darmowe badania kolonoskopowe, a pacjentom dojeżdżającym na badanie – zwraca się koszty dojazdu.

- Profilaktyka jest szczególnie istotna w różnych okresach naszego życia. Jestem przekonany, że takie inicjatywy pomagają częściej, intensywniej i bardziej świadomie myśleć o swoim stanie zdrowia. Zachęcają do rozmów z rodziną i przyjaciółmi, aby zmniejszyć ryzyko różnego rodzaju zachorowań - przekonywał Marcin Jabłoński.

Na pikniku w Kargowej pojawiły się rozmaite stoiska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się punkty z badaniami i poradami specjalistów. Równie popularna okazała się strefa dla najmłodszych mieszkańców. Zgłodniali mogli poczęstować się pyszną grochówką. Nie zabrakło również ciekawych występów artystycznych, które można było podziwiać na piknikowej scenie.

Galeria zdjęć

Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Kargowej

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!