Szczegóły aktualności:

W trosce o lubuskich seniorów

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 11-09-2019

Wizyta członka zarządu Marcina Jabłońskiego w Sulęcinie była okazją m.in. do odwiedzenia Domu Dziennej Pomocy dla seniorów. Wyjazd na północ województwa lubuskiego pozwolił także na rozmowę z lokalnymi włodarzami o przeprowadzonych i planowanych inwestycjach. - Wszyscy się starzejemy. Przybywa Polaków w wieku senioralnym, którzy mają specyficzne potrzeby. Naszym zadaniem jest robić wszystko, aby takie osoby wspierać – mówił Marcin Jabłoński.

„Nie jesteśmy sami” - taki tytuł nosił projekt zrealizowany w Sulęcinie przy wsparciu środków unijnych z RPO Lubuskie 2020. Ponad 900 tys. zł wsparcia pomogło m.in. w utworzeniu 30 miejsc w Dziennym Domu Pomocy. Ponadto 11 osób z niepełnosprawnościami objęto pomocą asystencką, a kolejnych 20 może liczyć na realizację specjalnych usług opiekuńczych.

- Mam nadzieję, że idea dziennych domów będzie się upowszechniać. Wspieranie aktywności seniorów to najlepsza forma wsparcia. Ważne jest, aby samorządy interesowały się mieszkańcami, którzy siedzą w domu, a przy odpowiedniej pomocy mogliby z niego wyjść – tłumaczył członek zarządu Marcin Jabłoński.

Wizyta w Sulęcinie była także okazją do rozmów z lokalnymi włoadarzami na temat najistotniejszych dla samorządu inwestycji. Jeden z tematów dotyczył odnowy dywanikowej drogi wojewódzkiej 138 (dojazdu do autostrady). Obecnie trwa przetarg na tę inwestycję.

Członek zarządu Marcin Jabłoński spotkał się również z miejscowymi przedsiębiorcami. Odwiedził siedzibę firmy Maszoński-Logistic.

Galeria zdjęć

Dom Dziennej Pomocy w Sulęcinie

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!