Szczegóły aktualności:

Obwodnica w Słubicach

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 16-09-2019

To ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także całego regionu. Mowa o obwodnicy Słubic, na której temat rozmowy toczą się już od dłuższego czasu. W Starostwie Powiatowym w Słubicach odbyło się spotkanie z udziałem m.in. samorządowców i drogowców, dotyczące budowy trasy. - Najprościej umówić się publicznie, co do kilku rzeczy. Następnie trzeba pilnować na każdym kroku tego, co każdy zobowiązał się zrobić  – przekonywał w trakcie debaty członek zarządu Marcin Jabłoński.

Członek Zarządu Województwa Lubuskiego podkreślił, że aby zrealizować inwestycję, potrzebna jest współpraca na wielu poziomach przez wiele podmiotów. Każdy z tych uczestników powinien zadbać o realizację swojej części.

- My zadbamy, aby do obecnie aktualizowanej strategii rozwoju województwa wpisano to przedsięwzięcie. Oznacza to, że także do planu inwestycyjnego, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, nad którą czuwa Zarząd Dróg Wojewódzkich, obwodnica zostanie wpisana. Jeśli pojawią się korzystne warunki, by do tego przedsięwzięcia przystąpić, to tak się stanie – mówił Marcin Jabłoński.

– Jesteśmy na początku długiej, ciężkiej drogi. Wiemy już, jakie kroki powinniśmy podjąć. Zakasujemy rękawy i robimy wiele rzeczy – zapewniał Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Spotkanie było otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Galeria zdjęć

Rozmowy ws. obwodnicy Słubic

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!