Szczegóły aktualności:

Rowerowa sieć coraz większa

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 18-09-2019

Dzięki środkom z UE życie w Lubuskiem staje się bardziej komfortowe. Unijne dofinansowanie z programu RPO Lubuskie 2020 pomogło tym razem zbudować ścieżkę rowerową w Drezdenku. - Waga tego projektu jest ogromna. Ścieżki rowerowe, wspieranie aktywnych form spędzania wolnego czasu to jeden z istotnych priorytetów, na który zwracamy uwagę, planując działania w regionie – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński, otwierając inwestycję.

Promocja transportu rowerowego niesie z sobą szereg pozytywów. Mowa tu m.in. o działaniu proekologicznym. Korzystanie z tej formy transportu przynosi także wymierne korzyści dla naszego zdrowia. Oddana dziś (19.09) do użytku trasa mierzy prawie 3 km i powstała na byłym nasypie kolejowym. Jej zbudowanie kosztowało 1,2 mln zł, z czego 800 tys. zł to wsparcie unijne.

Wykonane prace objęły nie tylko budowę samej ścieżki. Na jej końcu znalazło się miejsce punktu edukacyjno–informacyjnego. Wyposażono go w tablice z kodami QR, prowadzące do filmów tematycznych dotyczących m.in.: zasad bezpiecznego korzystania ze ścieżki, promocji edukacyjnych i proekologicznych zachowań. Dodatkowo dla wygody cyklistów zamontowano ławki i stojaki na rowery.

Członek Zarządu Województwa Lubuskiego zwrócił także uwagę na realizowany właśnie polsko-niemiecki projekt Odra Velo. - To projekt opiewający na ponad 6 mln zł.  Ma pomóc zidentyfikować wszystkie ściezki rowerowe, istniejące na terenie województwa. Na podstawie tej inwentaryzacji będzie można budować i planować sieć połączeń tych ścieżek, aby stanowiły one komplementarną całość - tłumaczył Marcin Jabłoński.

Inauguracyjny przejazd nową ścieżką zakończył się w szkole w Trzebiczu, gdzie swoje talenty artystyczne zaprezentowali uczniowie. Była to także okazja do wspólnego, głośnego czytania, w które włączył się także członek zarządu Marcin Jabłoński.

Galeria zdjęć

Otwarcie ścieżki rowerowej w Drezdenku

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!