Szczegóły aktualności:

Święto Pieczonego Ziemniaka

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 21-09-2019

Dziś Gmina Bogdaniec zamieniła się w lubuską stolicę pieczonego ziemniaka. To święto od wielu lat cieszy się sporą popularnością w naszym regionie. - Gratuluję świetnej imprezy, odbywającej się od 20 lat. To wspaniały jubileusz - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński, który dołączył do świętujących.

Podczas wystąpienia otwierającego Święto Pieczonego Ziemniaka członek zarządu Marcin Jabłoński nawiązał także do szczególnego jubileuszu, który właśnie trwa. Mowa o 15-leciu Polski w UE. W związku z rocznicą, grupie wybranych osób przyznano specjalne wyróżnienia. Jedną z nagrodzonych laureatek okazała się Krystyna Pławska - Wójt Gminy Bogdaniec, której nagrodę przekazał członek zarządu Marcin Jabłoński.

- W Bogdańcu zrealizowano wiele wspaniałych oraz godnych pochwały projektów ze środków unijnych. Wierzę, że takich działań będzie jeszcze więcej - przekonywał Marcin Jabłoński.

Święto Pieczonego Ziemniaka jest organizowane corocznie w miejscowości Jeniniec w Gminie Bogdaniec. To wydarzenie wieńczące całoroczny trud rolników, którzy tego dnia prezentują efekty swojej pracy. Atrakcją festynu są oczywiście różnorodne potrawy z ziemniaków, oceniane przez jury w ramach specjalnego konkursu. W tym roku jednym z sędziów był członek zarządu Marcin Jabłoński.

Przysmaki kulinarne to jednak nie wszystko. Każdy, kto pojawił się w miejscowości Jeniniec, mógł obejrzeć ciekawe występy artystyczne oraz wziąć udział w  rozmaitych konkursach, czy też loterii fantowej. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę zabaw, a całość wydarzenia zwieńczyły koncerty.

Galeria zdjęć

Święto Pieczonego Ziemniaka w Bogdańcu

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!