Szczegóły aktualności:

Gala Budownictwa

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 03-10-2019

Za nami kolejna Gala Budownictwa, która odbywa się już od kilkunastu lat. W zielonogórskiej Palmiarni spotkali się przedstawiciele branży budowlanej, aby podsumować ostatni rok oraz wymienić się doświadczeniami. Była to także okazja do rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu „Lubuski Mister Budowy”. Zwycięzcom nagrody wręczył członek zarządu Marcin Jabłoński.

- Gospodarka, otoczenie biznesu, rozwój regionalny to domena samorządu województwa. Staramy się potwierdzać naszymi działaniami, że to są bezsporne priorytety. W planach strategicznych mówimy, jakiego wsparcia chcielibyśmy udzielić firmom, aby stworzyć im jak najlepsze warunki do rozwoju gospodarczego - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

Marcin Jabłoński przypomniał także, że do tej pory samorząd województwa skierował już do przedsiębiorców setki milionów złotych w ramach organizowanych konkursów. - Do końca października można składać wnioski w aktualnie trwającym konkursie o alokacji kilkudziesięciu milionów złotych. W najbliższym czasie ogłosimy kolejny konkurs na podobną kwotę, również dedykowany przedsiębiorcom. Zachęcam do sięgania po te pieniądze - tłumaczył Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Coroczna Gala wpisała się w już w tradycję lubuskiej branży budowlanej. Spotykają się tu m.in. deweloperzy, którzy każdego roku budują w naszym regionie tysiące mieszkań i domów. To przede wszystkim do nich skierowany jest konkurs „Lubuski Mister Budowy”, który dziś rozstrzygnięto.

Konkurs ma popularyzować budownictwo i zachęcać inwestorów do podnoszenia jakości w zakresie architektury, konstrukcji, wykonawstwa, trwałości obiektów czy też ekonomiki inwestycji. Zmagania toczą się zawsze w kilku kategoriach np. budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego lub inwestycji użyteczności publicznej. Nagrody zwycięzcom wręczył członek zarządu Marcin Jabłoński.

Gala stanowiła tez okazję do wręczenia certyfikatów „Solidny Partner w Biznesie”. Otrzymują go firmy wyróżniające się w prowadzonej działalności właściwą jakością usług, partnerskim podejściem do kontrahentów oraz dbające o środowisko.

Za organizację wydarzenia odpowiadają Lubuska Izba Budownictwa, Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Uniwersytet Zielonogórski. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.

Galeria zdjęć

Gala Budownictwa

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!