Szczegóły aktualności:

Słubice: Otwarcie placu Bohaterów

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 06-10-2019

Remont trwał kilka miesięcy, ale efekty robią wrażenie. Mowa o placu Bohaterów w Słubicach, który oficjalnie otwarto. Impreza była połączona z piknikiem zdrowotnym. - Gratuluję ukończenia modernizacji, tak bardzo oczekiwanej przez mieszkańców, bo plac długo czekał na lepsze chwile. Bardzo mnie cieszy zapowiedzieć burmistrza, że są kolejne pomysły na upiększenie miejskiej przestrzeni - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński podczas uroczystego otwarcia.

- Urząd Marszałkowski, w którym odpowiadam za zarządzanie środkami unijnymi, posiada możliwości dofinansowywania tego typu projektów. W ostatnim czasie udało nam się zwiększyć kwotę na rewitalizację obszarów miejskich o 50 mln zł. Czekamy jeszcze tylko na decyzję Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że na przełomie roku będzie możliwe ogłoszenie konkursu. Zachęcam do aplikowania o te pieniądze - tłumaczył członek zarządu Marcin Jabłoński.

Remont placu Bohaterów trwał od początku roku. Prace kosztowały 4,3 mln zł, a ich efekty mogą podziwiać już wszyscy spacerujący po Słubicach. Szczególnie dziś warunki były do tego sprzyjające, ponieważ oficjalnemu otwarciu towarzyszyły m.in. występy teatru ognia i lokalnych artystów.

Ważny punkt świętowania stanowił piknik zdrowotny. W programie tej części znalazły się np.: maraton fitness, warsztaty pierwszej pomocy, czy też animacje i atrakcje dla dzieic. Można także było spróbować zdrowych przekąsek.

Galeria zdjęć

Otwarcie placu Bohaterów w Słubicach

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!