Szczegóły aktualności:

Marszałek z Samorządowym Oskarem

Marzena Toczek | Wydarzenia | 06-10-2019

Liga Krajowa uhonorowała marszałek Elżbietę Annę Polak prestiżową nagrodą im. Grzegorza Palki. Wyróżnienie przyznane zostało za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. - To mój pierwszy Oskar w życiu, ale mam nadzieję, że nie ostatni - mówiła laureatka. - My w samorządzie terytorialnym czujemy, że mamy moc sprawczą i naprawdę kreujemy rzeczywistość. My nie rządzimy, my służymy naszym mieszkańcom. To nie jest tylko praca. W samorządzie spełniamy marzenia - dodała marszałek.

Nagroda przyznawana jest wybitnym osobistościom świata samorządu terytorialnego - osobom, które w swoich dokonaniach rozwoju samorządności przyczyniają się do propagowania i ugruntowania idei samorządności w Polsce. Chodzi tu m.in. o dokonania ustawodawcze, czy naukowe. Patronem nagrody jest łódzki samorządowiec – Grzegorz Palka (w kapitule nagrody zasiada m.in. jego żona – Jadwiga Palka). Laureatami nagrody w latach poprzednich byli m.in.: prof. Jerzy Buzek, prof. Michał Kulesza, prof. Jerzy Regulski, Barbara Imiołczyk, Danuta Hübner, Elżbieta Bieńkowska, Marek Woźniak, Jerzy Stępień, Jacek Protas i Olgierd Geblewicz oraz członek zarządu Marcin Jabłoński - wówczas marszałek.

W 2019 tą prestiżowsą nagrodą uhonorowana została marszałek Elżbieta Anna Polak. - W samorządzie jestem od 30 lat, od początku. Należę do pokolenia transformersów. Pracowałam w samorządzie gminnym, powiatowym i teraz trzecią kadencję wojewódzkim. Często powtarzam moim współpracownikom, że jeżeli będziemy robili to, co wszyscy, to osiągniemy to, co wszyscy. My w samorządzie terytorialnym czujemy, że mamy moc sprawczą i naprawdę kreujemy rzeczywistość. My nie rządzimy, my służymy naszym mieszkańcom. To nie jest tylko praca. W samorządzie spełniamy marzenia - mówiła laureatka podczas uroczystej gali.

Elżbieta Anna Polak w administracji publicznej pracuje od 39 lat, a w samorządzie od 29 lat. Dzięki jej osobistemu wkładowi, zaangażowaniu i determinacji zrealizowanych zostało wiele projektów ważnych dla regionu lubuskiego i jego mieszkańców. Poprzez swoją działalność, aktywny udział w życiu politycznym i społecznym kreuje i realizuje zadania, które znacząco wpływają na poprawę jakości życia społecznego, standardów i jakości życia publicznego oraz rozwój cywilizacyjny regionu. Ceni tradycję, dba o kulturę. Uczyniła z Lubuskiego swoje i nasze miejsce na ziemi. Marszałek odznaczona została wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Anteną w kategorii Człowiek Roku za konsekwentne realizowanie idei cyfryzacji województwa, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla rozwoju demokracji lokalnej w Polsce i na świecie oraz propagowanie idei samorządności, Nagrodą Obywatelską 25-lecia Samorządności, Gospodarczą Nagrodą Prestiżu RENOMA Roku 2015, a także tytułami Lider z Powołania, Kobieta Charyzmatyczna, czy Osobowość Roku 2019. Marszałek Elżbieta Anna Polak przeszła wszystkie szczeble samorządu lokalnego. Była radną gminy i następnie Burmistrzem Małomic, radną powiatu żagańskiego oraz wiceprzewodniczącą Rady. Od 2007 roku jest Radną Województwa Lubuskiego. Pełniła funkcję Wicemarszałka Województwa Lubuskiego, a od 2010 roku nieprzerwanie do dziś pełni funkcję Marszałka Województwa Lubuskiego. Jest to jedyna kobieta na tym stanowisku w całej historii polskiego samorządu. Więcej TUTAJ

Galeria zdjęć

Gala Nagrody im. Grzegorza Palki

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!